Фурнітура для міжкімнатних дверей

У складі міжкімнатних дверей представлено полотно, рама, наличники, а також фурнітура – ручка, петлі, замок та інші елементи. Двері продаються в комплекті, як фурнітурою, так і без неї. Деякі споживачі зовсім хочуть змінити ручку через те, що вона не вписується в інтер’єр. З огляду на те, що сьогодні фурнітура для дверей представлена ??в широкому асортименті, знайти її не складе труднощів. Труднощі можуть виникнути при виборі якісних і естетичних виробів.

Вибираємо ручку – основні моменти

Головне призначення ручки – відкривання і закривання дверей. Незважаючи на свою практичну роль, це ще й елемент прикраси конструкції. Ручки виготовляють з наступних матеріалів:

  • метал;
  • пластик;
  • камінь;
  • дерево і інших.

Найбільш міцним варіантом буде ручка з латуні. Вони коштують трохи дорожче інших варіантів, але зате прослужить багато років поспіль. Покриття повинне бути якісним і представлено не тільки шаром фарби, а й лаку. Міжкімнатні дверей не оснащують замками. Швидше за все, це зроблено з естетичної метою. Однак закрити двері можна, якщо всередині ручки знаходиться запірний механізм. Закриття може відбуватися натисканням кнопки, повороту фіксатора або ключем.

Якими бувають петлі

Така дверна фурнітура, як петлі, вельми важлива. Адже без неї не можна навісити полотно і експлуатувати повноцінно. Петлі бувають врізними, ввертними і навісними. Незалежно від виду переконатися, що вони розраховані на масу двері. Особливо на цьому потрібно акцентувати увагу, якщо полотно виготовлено з бука або дуба. Підбирати петлі потрібно за кольором ручки. Контраст відтінків між виробами небажаний і може негативно позначитися в інтер’єрі.

Ущільнювальна гумка – елемент, що поліпшує комфорт і затишок

Деякий час назад гумовий ущільнювач вважався складовим вхідних дверей. Він охороняв від попадання холоду через щілини. Однак ущільнювач цілком можна застосувати і до міжкімнатних конструкцій. Він поліпшить тепло- і звукоізоляцію приміщення, якщо закрити двері. Проклеюється ущільнювач по краю рами.

Використовується фурнітура в інтенсивному режимі, і економити на ній не слід. Неякісна продукція вийде з ладу вже через 3-6 місяців. Надійні вироби прослужать багато років поспіль.