Інфекційні хвороби у папуг Кореллі

Будь-господар розбудовується, коли його вихованець починає сумувати, перестає їсти і при цьому виглядає хворобливо. Щоб надати своєчасну і грамотну допомогу, необхідно вміти розпізнавати хвороби, які долають папужки кореллу.

Інфекційні хвороби у Кореллі

Інфекційні хвороби не з’являються просто так, вони виникають на тлі того, що в організм живого організму потрапляють хвороботворні мікроорганізми. Вони дуже небезпечні для папуг, якщо вчасно не надати компетентне лікування, то пташка може загинути. Саме тому важливо вміти розпізнавати хвороби на ранніх стадіях. Але для початку, варто зрозуміти, які інфекційні захворювання бувають у Кореллі.

Ешеріхіоз у Кореллі

Escherichia coli – бактерія, яка є головним збудником цієї неприємної хвороби. Розмножується збудник тільки в умовах бруду і несвоєчасного прибирання клітини папугу. Іноді хвороба проявляє себе після затяжного стресу, який виник на тлі неграмотного переїзду або розлуки з коханим господарем. Ще бактерія Escherichia coli може потрапити в організм через корм, в якій тривалий час жили гризуни. Тому зернові суміші краще купувати в зоомагазинах, вибираючи надійних виробників.

Симптоми захворювання ешеріхіоза у домашніх папуг:

 • втрата апетиту, навіть ласощі не радує кореллу;
 • рідкий стілець;
 • сонливість і апатія до всього того, що відбувається;
 • папуга багато п’є, так як відбувається зневоднення організму;
 • клоака випинається назовні;
 • птах може проявляти агресію і інші ознаки нервового розладу.

Всі ці ознаки повинні насторожити турботливого власника Кореллі. За допомогою найкраще звернутися до професіонала, який точно вивчить природу захворювання і випише правильні лікарські препарати. Без антибіотиків в цьому випадку не обійтися, інакше пернатий друг може загинути від виснаження. Після прийому лікаря. Клітку варто ретельно обробити парами формальдегіду. Якщо пташок кілька, то їх рекомендують покрити аерозолем, до складу якого входить активний антибіотик.

Сальмонельоз у домашнього папугу

Сальмонели – це основні збудники, що викликають це захворювання. Це дуже важка форма захворювання, так як 85% випадків закінчуються летальним результатом для беззахисною пташки Кореллі.

Найчастіше бактерії сальмонели живуть в посліді заражених птахів і їжі, багатої протеїнами (кісткове борошно, креветки, рибні продукт, яєчна шкаралупа і ін.). На самому початку захворювання Кореллі починають хохли і перестають реагувати на людину та інші зовнішні подразники, через кілька днів з’являються припухлості в області суглобів і пташку долає пронос. Крім цього розвиваються і інші показники неприємної хвороби:

 • почуття спраги через сильне зневоднення;
 • дихання утруднюється;
 • на очах з’являються сльози, апетит пропадає;
 • з’являються судоми, переростають в параліч;
 • діарея і сильне виснаження.

Точний діагноз може встановити тільки досвідчений фахівець. Лікування проводиться стаціонарним чином, Кореллі роблять крапельниці і вколюють антибіотики. Запущену форму сальмонельозу вилікувати неможливо. Найкраще такі хвороби запобігати. Не можна давати птахам сирі рибні продукти і погано оброблену яєчну шкаралупу. Ще господарі повинні уникати контакту свого пернатого вихованця з чужими папугами і дикими птахами.

кокцидіоз

Одноклітинні організми, що викликають хвороби, живуть на стінках нирок і кишечника у папуг. У групі ризику завжди знаходяться Кореллі, вік яких до року. Щоб уникнути сумного результату, варто вчасно розпізнати ознаки хвороби:

 • різке зниження ваги;
 • постійна діарея, кал з домішкою крові;
 • висока температура, що викликає судоми.

Ця хвороба дуже підступна, за 1-3 дні домашній папуга може загинути. Ні в якому разі не можна тягнути з викликом ветеринарного лікаря. Якщо вчасно дати ліки, то хвороботворні бактерії загинуть, а папужка знову повернеться до свого звичного життя. Діагноз ставиться в лабораторії, після вивчення посліду пташки.

Орнітоз у птахів

Хламідійна інфекція протікає по-різному, тому люди не завжди помічають, що їх пернатий друг серйозно захворів. Орнітоз небезпечний і тим, що може негативно відбитися і на здоров’я самої людини. Якщо уважно придивитися до свого пернатому одному, то можна розпізнати перші ознаки інфекційного захворювання:

 • пташка весь час спить, при цьому пір’я скуйовджене;
 • кал з зеленими утвореннями;
 • Кореллі часто чхає, важко дихає, а з ніздрів може витікати в’язка рідина.

Рознощиками орнітозу найчастіше є голуби. Тому важливо гуляти з Кореллі далеко від улюблених голубиних місць. У посліді хвороботворний вірус може жити від трьох тижнів, до шести місяців. Щоб захворіти на орнітоз, папужці досить з’їсти крихітний шматочок голубиного посліду.

Лікування проходить стаціонарним чином, так як виникає небезпека зараження людини. На останніх стадіях кореллу присипляють, так як лікування вона не підлягає. Якщо господар вчасно звернувся за допомогою, то пернатому пацієнтові прописують сильні антибіотики і вітамінні комплекси.

Професійні заводчики рекомендують проводити вакцинацію свого вихованця від цієї хвороби. Таким чином, можна безбоязно виходити на вулицю, гуляючи з Кореллі на шлейки. Прогулянки на свіжому повітрі теж необхідні будь-якому домашньому папузі. Тому найпростіше запобігати інфекційні хвороби, ніж дивитися на те, як страждає пернатий малюк.