iOS 10.3 – що нового?

Продовжуємо рубрику новин і сьогодні хочеться з вами трохи поділиться інформацією з приводу нещодавно вийшла iOS 10.3. Глобальних нововведень немає, але є парочку цікавих моментів.
Звичайно ж озвучувати абсолютно всі пункти я не буду, але розповім про ті, які на мою думки є необхідними для звичайного користувача і йому буде цікаво почитати.

Огляд основних нововведень в iOS 10.3

Останнім часом Apple радує частотою оновлення версій свого ОС. Давайте ж починати огляд і думаю деякі моменти вас точно зможуть порадувати.

Припиняється підтримка iPhone 5 і 5C

Якщо ви власник одного з таких членів цих пристроїв як Айфон 5, 5С або Айпад 4, то можете не переживати, ви точно зможете його оновити до версії iOS 10.3.

Але забігаючи трохи наперед можу вас засмутити. Це остання версія, до якої ви зможете оновиться. Це сталося у зв’язку з переходом на 64 бітові додатки.
Як ви пам’ятаєте, 64 бітний процесор починається з iPhone 5S. Новина для деяких буде не дуже гарною, але рано чи пізно це повинно було статися.

APFS – apple file system

Apple вже давно говорила про нову файлову систему і тепер це сталося. Після поновлення гаджета, ми отримуємо APFS замість HFS Plus.

Я знаю, що багатьом це нічого не говорить, але якщо ви трохи розбираєтеся в IT, то вам буде цікаво почитати переваги:

  • швидка каталогізація;
  • копіювання файлів і каталогів;
  • швидке зміни директорій;
  • спільне використання простору;
  • поліпшене шифрування даних;
  • поліпшена робота з Flash / SSD;
  • копіювання при записі метаданих.

Поки різниці ви особливо не відчуєте. Але думаю в майбутньому це добре відіб’ється на швидкості роботи пристроїв і звичайно ж, кількості вільного місця.

Виправлена ??помилка з iMessage

Не знаю, чи користуєтеся ви iMessage, але ті хто користується, потрапляли в дуже неприємну ситуацію з зависанням пристрою, після отримання повідомлення з файлом .vcf через це додаток.

Тепер ця помилка виправлена ??і тепер спокійно можете читати всі повідомлення. Apple виправляє критичні моменти і це хороший знак про турботу.
Ця помилка була дуже довгий час і тому, багатьом довелося чекати надто довго саме цієї версії оновлення.

шукаємо AirPods

Якщо ви власник недавно випущених бездротових AirPods, то вам напевно ця новина дуже сподобається. Тепер додали функцію, яка допоможе знайти втрачений навушник.

З огляду на те, що знайдуться багато, хто постійно щось втрачає, ця можливість повинна була з’явиться ще раніше. Тепер шанс знайти свій навушник збільшується в рази.

Просто все в тому ж додатку Find My iPhone, тепер можна вибрати навушники і вони будуть показуватися на карті.

Оцінювання коментарів в App Store

Зміни трохи торкнулися і магазину додатків з іграми. Тепер буде складніше робити накрутку оцінки, адже у користувачів з’явилася можливість оцінювати коментарі.

На перший погляд, що якось не дуже. Але якщо подумати, то погані додатки просто не зможуть виходить топ при великій кількості скарг.

Для подкаст з’явився віджет

Додаток Подкасти потихеньку набирають популярність. Якщо ви є одним з користувачів, хто їх постійно слухає, то тепер у вас з’явилася можливість додавати віджет.

Якщо хто забув, то перегорнувши меню вліво, у вас будуть віджети і саме там будете спостерігати останні новини з цього додатка.
Якщо хто не знає, то це додаток дозволяє прослуховувати різні трансляції. Це можуть бути записи як розважального характеру, так і навчального або інформаційного.

Камера iPhone бруду не боїться

Це оновлення торкнеться користувачів iPhone 7 PLUS. Якщо в теорії у вас потрапить бруд на одну з камер, то переживати з цього приводу не варто.

Пристрій зможе це визначити і буде використовувати тільки одну лінзу, яка залишилася чистою. Не знаю, яка ймовірність такого, але функція зайвої точно не буде.
Завдяки влагозащіте, багато хто почав використовувати саме цей смартфон в якості професійного фотографування і незвичайних умовах. Так що ймовірність попадання бруду досить висока.

Чи варто оновлюватися на iOS 10.3?

Якщо у вас досить старе пристрій і ви все ще користуєтеся iOS 9 і нижче, то думаю не варто цього робити. Так як вони працюють набагато швидше найновішою iOS.
В інших випадках, якщо у вас вже є якась версія iOS 10, то сміливо обновляємося. Різниці особливо не буде і отримаєте парочку приємних нововведень.
Ось в принципі і всі основні поновлення iOS 10.3. Якщо хочете більше деталей, то просто перед установкою нової версії ПЗ, погляньте на опис. Там буде все докладно описано.