Кліщ у хвилястого папугу: що робити?

Вирішивши придбати крилатого вихованця, необхідно розуміти, що крім турботи необхідно так само стежити за його здоров’ям. Однією з найпоширеніших хвороб у папуг є кліщі. Вони бувають декількох видів і викликають різні захворювання. Кожен господар повинен знати, як позбавить свого пернатого від цієї зарази.

Кнемідокоптоз – хвороба папуг

Кліщі здатні викликати у хвилястих папуг захворювання під назвою – кнемідокоптоз. Він виражається сильним сверблячкою і роздратуванням. Основними уразливими частинами стають – лапки, шкіра навколо очей і дзьоба. З’являються мерзенні нарости жовтого кольору. Помітивши такі прояви необхідно терміново зайнятися лікуванням. Якщо запустити хворобу, вона може привести до деформації дзьоба. А це стане причиною недоїдання, а потім і смерті.

Причини появи коростяний кліщ:

  • порушена гігієна. Необхідно якісно чистити клітку, щоб в ній не розвивалися паразити;
  • поганий корм. Потрібно купувати продовольчі запаси тільки в спеціалізованих магазинах;
  • зараження від інших птахів.

Часом помітити кліща на ранніх стадіях просто неможливо. Птах може довгий час носити його на собі і передавати своїм одноплемінникам. Папуги виду хвилясті найбільш часто схильні до появи коростяний кліщ.

Інші види кліщів у хвилястих папуг

Господар хвилястого папугу або Кореллі повинен розуміти, які види кліщів бувають у пернатих вихованців:

  1. Пір’яний кліщ. Харчуючись лусочками шкіри, призводить до втрати пір’я. Причому на одному птахові, може одночасно знаходиться декілька видів даного паразита. Кожен з них розташований на різних ділянках тіла. На превеликий жаль, не існує засобу, здатного назавжди позбавити від цього кліща.
  2. Гамазові кліщі. Активні тільки в другій половині дня, починають свої дії після заходу, тому тривожать вихованця вночі. Їх можна побачити неозброєним очам – маленькі червоні крапки. Можуть розташовуватися не тільки на тварині, але і на поверхні клітини.
  3. Трахейні кліщі. Одні з найбільш небезпечних видів паразита такого типу. Вражають слизову оболонку трахеї і порушують дихання. Хвора птиця стає похмурою і відмовляється їсти.

Будь-який з описаних кліщів доставляє птахові моторошний дискомфорт. Вони здатні стрімко розмножуватися, затягувати з лікуванням не варто, інакше можна втратити свого вихованця.

Що стосується людей, то боятися не варто. Людині завдати шкоди вони не можуть, так як живуть на його шкірі всього кілька днів.

Лікування кліща у папуги

Якщо ви помітили, що ваш вихованець поводиться дивно: втрата апетиту, мало активність, а на шкіри з’явилися наростання – поспішайте до ветеринара. Своєчасне лікування, збільшує шанс врятувати нещасну.

Існує кілька способів вилікувати заражену птицю:

  1. Аверсектіновая мазь. Найвідоміший і популярний спосіб позбавити вихованця від паразитів. Необхідно злегка нагріти її і за допомогою ватної палички нанести на уражені ділянки. Кількість днів лікування залежить від ступеня складності. Якщо інфекція тільки почала поширюватися, то можна наносити мазь раз в три дні. Для більш запушенной стадії – через день. Припинити лікування слід після повного зникнення всіх наростів. Наносити суміш необхідно максимально обережно. Ні в якому разі не можна обробляти птицю їм цілком.
  2. Вазелинове масло. Хороша альтернатива, але має свої недоліки. Вона здатна позбавити від кліщів, але не знищить їх яйця, а значить, шанс рецидиву зростає. Курс лікування більш тривалий.
  3. Для кращого ефекту введіть в раціон вихованця більше вітамінів. Це прискорить процес одужання.
  4. Якщо в клітини знаходиться кілька птахів одночасно, необхідно на час ізолювати їх. Причому попередньо провівши профілактику. Навіть якщо вони здорові, нанесення мазі на вразливі місця не буде зайвим.

Вилікувати хворого пернатого друга не означає домогтися успіху. Необхідно так само приділити особливу увагу його дому. Адже в іншому випадку кліщі, зачаївшись тут, можуть знову потривожити папугу.

Обробка клітини під час зараження кліщем

Першим кроком при очищенні поверхні стане видалення з клітки всього дерев’яного інвентарю. Так само варто позбутися від крейдяного каменю. Саме в цих предметах можуть міститися паразити. Клітку і все її становить добре помити миючими засобами. Причому зробити це до лікування і після.

Необхідно постаратися не випускати хворого зі свого помешкання. Кліщі можуть поширитися в квартирі. Тому навіть при дотриманні цього правила, не варто ігнорувати прибирання приміщення. Проведіть якісну дезінфекцію, вона допоможе позбутися від рецидивів.

Самого папуги теж варто привести в порядок. Дія мазі явно зіграло злий жарт з його зовнішнім виглядом – засмальцьовані і злиплі пір’я. Щоб позбутися від цього скупайте малюка в содової ванночці.

Пам’ятайте, здоров’я вихованця тільки в ваших руках. Не ігноруйте будь-які відхилення його поведінки і самопочуття. Діагностика у лікаря ніколи не буде зайвою. Ви назавжди у відповіді за тих, кого приручили!