Папуга Кореллі в одній квартирі з кішкою

Людина, яка любить тварин, не завжди обмежується одним вихованцем. Особливо різні звірі починають жити в квартирі або будинку, де є діти різного віку. Хтось хотів кішку, а деякі давно придивлялися до клітки з папугою Кореллі в зоомагазині. Було вирішено – в будинку будуть жити обидва! Як правильно організувати житлоплощу для нормального співіснування птиці і тварини? Адже кішка завжди залишиться хижаком, це закладено природою, а папужка буде потенційною жертвою, якій так хочеться поласувати. Але при правильному підході ці вихованці можуть подружитися, ось тільки господареві доведеться потрудитися!

Можливі ризики: кішка і папуга Кореллі на одній території

Спочатку варто звернути увагу на вік кішки, яка давно вважає себе повноцінним членом сім’ї. Звичайно, фахівці рекомендують спочатку заводити пернатого друга, а вже потім приводити в квартиру маленького кошеняти. Такий підхід дозволить кошеняті не сприймати папуги, як потенційне ласощі. Але не у всіх є така можливість і найчастіше на практиці зустрічаються такі ситуації, коли кішці доводиться миритися з новим сусідом.

Чим старше тварина, тим важче подолати його природні інстинкти. Коти і кішки – це територіальні звірі, вони не збираються ділити особистий простір з іншими вихованцями. Тому доведеться довго і терпляче пояснювати котові, що Кореллі це теж член родини. Але в будь-якому випадку клітку варто прибирати на безпечну відстань від кішки. Не можна забувати про те, що ці домашні тварини мстиві і винахідливі. Коти ніколи не упустять моменту помститися ворогові за утиск прав або відігратися за почуття ревнощів до господаря.

Знайомство відбувається поступово. Перш за все, потрібно підносити кошеня чи кішку до клітки, де живе Кореллі. Головне, щоб птах не злякалася, інакше тривала паніка і стрес будуть забезпечені. Не можна проводити знайомство відразу ж, як пташка виявилася в будинку. Кореллі необхідно виділити 10-15 днів на адаптацію в новому просторі. Тільки після цього можна показати кота, який вже живе в цій квартирі.

Навіть дружні стосунки можуть в один момент перерости в ненависть або бійку. Тому розглянемо найпоширеніші ризики, і як їх уникнути:

  1. Поранення Кореллі котячими кігтями або зубами. У слизової оболонки тваринного і під кігтями розмножуються небезпечні бактерії. Вони миттєво потрапляють в рану і поширюються по всьому організму птиці, кожен другий випадок є смертельним. Якщо таке сталося потрібно терміново провести знезараження і відвести кореллу до ветеринара, там папузі зроблять укол або крапельницю.
  2. Сильний переляк. Кореллі – це дуже полохливі домашні папуги. Різкі крики, незрозумілі звуки і нелогічні руху кішки можуть сильно налякати пернатого крихітку. Якщо птах сильно боїться кудлатого сусіда, то це буде виражено дивною поведінкою. Папуга почне щипати себе пір’я, бігати по клітці або битися об прути. У такій ситуації потрібно втихомирити папужки і прибрати об’єкт роздратування. В цьому випадку дружби хижака з птахом не буде.
  3. Нервове напруження у кішки. Так, великі вихованці теж можуть нервувати, якщо їм дуже сильно хочеться з’їсти птицю, але на це накладено табу. В цьому випадку кіт буде постійно спостерігати за Кореллі, він навіть може перестати їсти свій улюблений корм. Ветеринари радять в цьому випадку давати кішці заспокійливий препарат, а папугу прибрати в іншу клітку. Необхідно, щоб велика тварина забуло про існування цього апетитного створення.

В ідеалі потрібно розділяти територію кішки і папуги. Не варто заводити двох вихованців в однокімнатній квартирі.

Папуга і кішка дружать!

Соціальні мережі рясніють фотографіями, на яких папуги спокійно сидять на голові кішки. Найчастіше це постановочні знімки або реальні кадри того, що різні істоти зуміли знайти спільну мову. Таке відбувається, коли Кореллі знайомитися з кошеням. У цьому випадку вони грають і спокійно ділять простір. Важливо, щоб господар приділяв кожному достатню кількість часу. Ревнощі – це підступне відчуття, яке навіть в голові тварини народжує помста.

Дрібних пташок, таких як хвилястий папуга або нерозлучники, не варто залишати в кімнаті з потенційним хижаком наодинці. Ніхто не може гарантувати, що кіт не піддасться спокусі. Кореллі часто дружать з кішками, так як цей папуга може в буквальному сенсі дати здачу, особливо якщо перед ним кошеня.

Найсприятливішим союзом вважають кішку з папугою ара. Великі особини не тільки можуть дати відбір пухнастим сусідам, а й навіть здатні нашкодити. Кішка чітко усвідомлює ці ризики, тому не стане просто так конфліктувати. При цьому папуги ара дуже кмітливі, тому не можна давати приводу для ревнощів. Наприклад, закритий в клітці великий папуга, може почати бунт, коли господар стане лежати на дивані і погладжувати кота.

Спільне проживання таких різних домашніх вихованців має завжди контролюватися людиною. Конфлікти і сварки між ними будуть неминучі, тому завжди є ризик.