Пісок в клітці папугу ара

Орнітологи присвячують багато часу спостереження за великими папугами в природі. Можна часто помітити в таких нотатках, що ара часто спускаються на землю, щоб поласувати піском, глиною і землею. Навіщо птиці це роблять? У будь-якому випадку така поведінка виправдано, так як папуги в природному середовищі не здатні нашкодити собі, у них розвинені природні інстинкти. Опинившись в клітці, багато домашні папуги забувають про навички елементарного виживання і здатні вживати в їжу шкідливі предмети.

Тільки господар здатний захистити пташку від харчового отруєння. Турботливі люди завжди цікавляться якістю корму для папуги ара. Вони точно бажають знати, як годувати пернатого вихованця і чи варто засипати дно клітки піском або краще помістити його в окрему миску. Вчені орнітологи стверджують, що такі добавки служать мінеральними підживлення і повинні бути присутніми в вольєрі, де мешкає велика папуга. Залишилося визначитися, як вибрати хороший пісок, і в якій кількості можна сипати його в клітку.

Вибір піску для папуги ара

Для початку варто вивчити ази травної системи домашнього папугу. Кожен господар повинен розуміти, як влаштована птах зсередини і де розташовуються важливі для життєдіяльності органи. Спочатку їжа потрапляє в зоб, саме там починається перша стадія травлення. Їжа розпадається під впливом особливих ферментів. Тільки після цього, що надійшла їжа, відправляється в шлунок. Вуличні птиці вживають пісок, щоб поліпшити травлення, для домашніх папуг такої необхідності немає. Але, незважаючи на це, великі птахи потребують цього природному елементі, а ось хвилястим папугам або Кореллі необов’язково його підсипати в клітку.

Найкраще купувати пісок для папуг ара в зоомагазинах. Вуличний варіант може бути джерелом мікробів і неприємних захворювань. Відомі випадки, коли людина, вирішує заощадити на покупці і додає пісок з дворової пісочниці. Після декількох тижнів у папуги розвивається діарея або більш складні захворювання. Все заводчики великих домашніх птахів в один голос говорять про те, що пісок повинен бути безпечним і корисним, а такий можна придбати тільки в спеціалізованих магазинах.

Прийшовши в зоомагазин, господар дуже здивується, так як продавець запропонує кілька варіантів суміші для папужки ара. Яку саме вибрати? Про це докладніше розкажуть фахівці в області розведення великих папуг:

  1. Неорганічний пісок – звичайна суміш, яка взята з природних покладів. Вона проходить термообробку, яка дозволяє позбутися від шкідливих мікроорганізмів. Такий пісок не принесе ніякої користі папузі ара, тому від нього варто відмовитися відразу.
  2. Мінеральний пісок – в його складі є додаткові мікроелементи, які сприятливо впливають на роботу травлення і зміцнюють кісткову тканину. Така суміш повинна бути в кожній клітині папуги ара. Купуючи мінеральний пісок, обов’язково варто ознайомитися з упаковкою. Якщо на пачці є напис «ароматичний», то потрібно відразу відмовитися від придбання. Хімія – це головний руйнівник імунітету будь-якого домашнього папугу. Суміш пропонують нечасто, досить буде одного разу на тиждень. Якщо папуги весь час проводить біля тари з піском, то це поганий знак – ара страждає від нестачі корисних речовин, варто звернутися за допомогою до ветеринара.
  3. Органічний пісок – в такій суміші крім піску присутня подрібнена черепашка, крейда і насіння анісу, інші корисні елементи. Такий пісочок необхідний папугам в період линьки, вони із задоволенням ласують черепашками, які збагачують організм кальцієм. Для піску ставиться окрема годівниця, якщо птах помірно поглинає його, то він може перебувати до річки весь час. Зустрічаються пернаті вихованці, які не знають міри, у таких ара можна тримати пісочну суміш у вольєрі постійно.

Не можна насипати пісок просто на підлогу клітки, це не гігієнічно. Взагалі справжня клітка для великих папуг не має повноцінного дна, там решітка, а знизу розташований піддон, куди падає вся їжа і послід. Таким чином, птах не може спожити в їжу їжу, яка перемішується з продуктами життєдіяльності.

Ще необхідно стежити за тим, щоб пісок був чистий в тарі. Від цього буде залежати загальний стан папугу ара. Саме тому заводчики радять не насипати багато суміші, краще давати потроху, але міняти кожен день, якщо пісок брудниться.

Турбота про великих папуг, це нелегке завдання. Буде потрібно чимало сил, часу і фінансів, щоб повноцінно виховати папугу ара. Ці птахи виглядають шикарно і, безсумнівно, захоплюють своєю присутністю, але якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще завести кореллу або пару нерозлучники.