Рисові амадини: утримання та догляд

Пташок амадин рисових природа обділила габаритами. Мабуть, цим пояснюється те, що росіяни називають їх січневими горобцями, або ж зустрічається інша назва – рисові Ткачик.

Спочатку живуть в дикій природі вони довго не сумують, коли виявляються в житло людини. Рисових амадин цінують за те, що вони голосно і жваво співають, мелодійно посвистуючи.

Рисові амадини: зовнішній вигляд

В основному рисові амадини заселяють острови Японії і частина Азії, точніше, її південний схід. Попри всю різноманітність цих птахів в останні роки заводчики віддають перевагу породі під назвою білий амадин рисовий. Їх виведенням займалися китайські і японські фахівці. Представник цієї породи, опинившись в клітці, з великою ймовірністю проживе довше в порівнянні з особинами інших порід. Також, яскраво вираженими рисами є активність і хороша витривалість, здатність до продовження роду в умовах неволі. Завдяки вдало підібраному набору генів птиці краще звикають до людей. Ситуації, що провокують емоційне напруження, птахи переносять їх відносно легко.

Зовні представників порід, сформованих в дикій природі, і тих побратимів, що були виведені людиною, відрізняє забарвлення пір’яного покриття. У перших вона більш строката. Не потрібно багато зусиль, щоб налякати амадина рисового. В його натурі можна виділити таку рису, як обережність. До іншим пернатим, з якими амадини волею долі опиняються в одній клітці, відносяться далеко не дружньо.

Звуки, що видаються цими пташками аналогічні тим, що лунають із боку абонента дзвони. Перші спроби заспівати спостерігаються у самців, починаючи з 3-х або 5-місячного віку.

Особливості змісту в домашніх умовах

На підставі багаторічного досвіду було зроблено висновок щодо того, що малювання самотності воліють проживання вдвох – самець з самкою. Природно, далеко не завжди вдається задовольнити таке «побажання» домашніх вихованців. В такому випадку гідною заміною одного з партнерів послужить хвилястий папужка. Житлом амадин рисових в дикій природі є різноманітні варіанти дуплянок, плетінок і гніздових будиночків. При їх облаштуванні пернаті будівельники застосовують все, що, як то кажуть, лежить під ногами: стебла злакових культур, мох сіно і т.п. Отже, рісовок містяться у вольєрі або клітці необхідно забезпечити аналогічним будівельним матеріалом, тобто гілочками, дрібними пір’їнками, колосками, соломинками.

Господарі зобов’язані постійно приділяти увагу своїм вихованцям, в першу чергу, фіксувати факт появи насторожують змін у зовнішньому вигляді і поведінці. Небезпека для організму птахів являє трахейне кліщ. З цим паразитом пов’язана важка хвороба, ймовірність появи якої саме у амадин занадто висока. Господарів має насторожити те, що вихованець довго не рухається, зайнявши сидяче положення, а подих супроводжується хрипом. Природно, при цьому у птиці абсолютно відсутнє бажання співати. Це повинно послужити сигналом до звернення за допомогою до ветеринарного лікаря. Однак, не зайвим буде спочатку полегшити стан улюбленого вихованця скориставшись препаратом, в якому міститься десята частина одного відсотка івермектіна. Його наносять на поверхню шкірного покриву птиці, акуратно розставивши пальцями її пір’я.

Харчування рисових амадини

Амадин рисовим, які мешкають в природних умовах, доводиться задовольняти почуття голоду, поїдаючи комах і насіння різних рослин. Побратимам, що оселилися біля плантацій з рисом, пощастило набагато більше, адже у них є можливість ласувати цим злаком.

Улюбленими ласощами для амадин, що живуть в неволі, є очищені від лушпиння рисові і вівсяні зерна. Чи не відмовляться вони і від зернових сумішей, якими харчуються Ткачик і хвилясті папужки. Птахи мають звичку розгрібати лапками корми. Тому слід подбати про те, щоб бортики біля годівниці були досить високими. У пташиному будиночку доречно поставити ще дві ємності. Одну з них заповнюють розтертої яєчною шкаралупою і річковим піском, а друга призначена для питної води – поїлка.

Малювання корисно давати рослинну добавку насичену вітамінами у вигляді листя кульбаби, салату, болгарського перцю, огірків, подрібненого на тертці кабачків, моркви, яблук і груш. Не частіше одного разу на сім днів для амадин варять круто куряче яйце, яке слід розглядати як джерело білків.

У зимовий період пророщують зерна пшениці та вівса, помістивши їх в злегка заповнену водою неглибоку ємність. Після появи маленьких росточков вітамінізоване блюдо можна вважати готовим для частування їм птахів. З настанням періоду вигодовування пташенят в раціоні самка потребує живому кормі, в якості варіантів якого можна розглядати мотиль і борошняні черв’яки.

розмноження

У рисових амадин здатність відтворювати собі подібних настає приблизно в 7-9-місячному віці. Тим не менш, не треба поспішати садити птицю, а почекати, коли їй виповниться рік. Також, якщо метою є отримання здорового потомства, то слід дотримуватися такої норми – 1-2 кладки протягом року. Самка відкладає за один раз від 4-х до 7-ми раз.

Як показує досвід можна отримувати потомство в результаті спарювання рисових амадини з представниками інших видів цих пернатих (лускатий, малабарський, японський амадини).