Рожевий какаду: особливості виду

У природі існує величезна кількість різних папуг. Їх різноманітні кольори, розміри – вражають. Але ось звання найкрасивішого можна з легкістю віддати – рожевому какаду. Завдяки своєму чудовому зовнішньому вигляду і невибаглива характеру даний папуги займають лідируючі місце серед птахів для домашнього утримання. Ці папуги трохи відрізняються від звичайних какаду.

Опис рожевого какаду і середовище проживання

Кожен любитель птахів, хоч раз, але стикався з цією пташкою. Вона має маленькі розміри (становить близько 36-38 см), досить миролюбна і легко прив’язується до господаря. А про її забарвленні можна говорити годинами. Перлова спинка в гармонії з рожевим черевцем, а забарвлення голови має ще більш насичений колір. Папуга так само виділяється не більшим чубчиком, який піднімається під час збудження. Тривалість життя цих пернатих в неволі становить до 50 років. А значить, при правильному догляді такий вихованець зможе стати повноцінним членом сім’ї.

Справжня батьківщина рожевого какаду – Австралія. Вони живуть майже по всій його території, виключенням стає тільки узбережжі. В даному місці їх настільки багато, що змогли роздобути у місцевих жителів звання шкідливих птахів. А все це через їх постійних нальотів на сільськогосподарські поля.

Пташки безжально поїдають місцевий урожай, що змушує людей йти на жорсткі заходи. Фермери без найменшого жалю знищують цих барвистих малюків. Але, навіть не дивлячись на масове винищення, їх чисельність продовжує зростати. А все завдяки їх неймовірним здібностям до розмноження, сезон яких починається в зимові місяці. В їх шлюбний період на великих деревах всюди чути їхні голоси.

Характер рожевого какаду

Даний вид папуг дуже поширений для утримання в неволі. Адже навіть в таких умовах, вони не втрачають своєї життєрадісності. І здатність розмножуватися, теж не втрачається. Якщо таку пташку містити в єдиному екземплярі, вона швидко звикне до людини.

Причому її можна навіть навчити наслідувати людську мову, проте словниковий запас буде дуже мізерний (приблизно 10-20 слів). Зате можна спробувати навчити їх веселим трюкам, завдяки своєму швидкому навчанню, вони швидко сприймають показані дії. А так же мають гарну пам’ять на музику і можуть з легкістю відтворити улюблену мелодію.

Варто зауважити рожеві какаду здатні знаходить спільну мову з дітьми, а це дуже рідко для багатьох папуг.

Зміст рожевого какаду

Як і багато інших птахів, какаду має потребу в гарній просторій клітці. Вона повинна бути досить великих розмірів, щоб пернатий відчував себе в ній максимально комфортно. У ній має бути розташований глибокий піддон, в який попередньо необхідно засипати чистий пісок.

Матеріал клітини – суцільнометалеве, це гарантує збереження їх житла. Справа в тому, що іншу конструкцію вони можуть з легкістю пошкодити. А ось для задоволення своєї схильності гризти, необхідно стабільно підкидати вихованцям дерев’яних гілочок.

Розташування клітини має відповідати елементарним правилам:

  • ніяких протягів;
  • подалі від радіаторів;
  • не на сонці.

Головне це хороше освітлення. Так само важливо пам’ятати про воду, вона повинна бути свіжою, для цього необхідно міняти її не рідше двох разів на тиждень. Так само рази 3 на тиждень необхідно проводити їм водні процедури. Рожеві какаду дуже люблять купатися. Використовувати для цього можна неглибокий тазик або звичайний пульверизатор.

При покупці для розведення необхідно знати, що, не дивлячись на легкість їх розмноження, майбутньому господарю доведеться повозитися. А вся причина в пошуки ідеальної пари. Рожеві какаду сходяться лише по взаємній симпатії, мало просто купити двох різних особин. Птахи повинні сподобатися один одному, тільки так буде гарантований успіх.

У раціон рожевого какаду входять як зерносмеси (придбати які можна в зоомагазині), так і різні фрукти і овочі. Не варто забувати і за білок і годувати птицю періодично нежирним сиром і твердим сиром.

Вирішивши придбати рожевого какаду, варто розуміти, що, як і будь-яка жива істота, він вимагає уваги і турботи. Завдяки своїй причепливість, птах не терпить самотності. Їй необхідно присвячувати багато часу, інакше не уникнути депресії. А вона може стати причиною поганої поведінки і навіть хвороби.