Тонометри автоматичні: який тонометр краще купити для дому та домашнього користування (автомат або напівавтомат), відгуки, ціна

Проблемам з артеріальним тиском схильні більше 85% населення планети. Лікарі рекомендують хворим на гіпертонію вдома мати тонометр, щоб можна було щодня використовувати його для перевірки показників. Якщо ви вирішили купити собі такий прилад, читаєте відгуки і плутаєтеся у виборі, який же придбати – автоматичний або напівавтомат, ми порекомендуємо вам кращі прилади для самостійного використання, розглянемо категорії цін і їх відмінності.

зміст

 • Чому необхідно мати тонометр
 • Що важливо знати про вимірі тиску
 • Ідеальний вимірювач кров’яного тиску – який він?
 • Кому який пристрій підійде? Тонометр на зап’ястя або на плече?
 • Вибираємо виробника і робимо покупку
 • Рекомендовані моделі
 • Як вибрати тонометр – відео

Чому необхідно мати тонометр

Незалежно від віку і фінансового стану люди хворіють однаковими захворюваннями – починаючи від грипу і закінчуючи гіпотонією. Скачки тиску можуть призвести до гіпертонічного кризу, клінічним ускладнень і серйозних проблем зі здоров’ям. Тому щоденне вимірювання тиску для страждають на цю недугу допоможе своєчасно запобігти несприятливі наслідки.

Що важливо знати про вимірі тиску

Сьогодні на ринку медікотехніческіх товарів тонометри представлені в трьох видах:

 • Механічні – їх принцип використання наступний: манжету накладають вище вигину ліктя, нагнітають повітря вручну. Найчастіше їх використовують лікарі, адже з їх допомогою вимірювати кров’яний тиск повинен фахівець. Для будинку вони не рекомендовані.
 • Напівавтоматичні. У таких тонометрах повітря також нагнітається вручну, але дані про показники передаються в електронний механізм, де зображується результат, пульс, наявність аритмії. Прилад працює від батарейок.
 • Автоматичні – повністю автоматизовані пристрої, що працюють від батарейок. Нагнітання повітря та обчислення вони проводять самі, вам всього лише потрібно натиснути одну кнопку. Крім тиску, вони можуть обчислити частоту скорочень серця, аритмію. Завдяки функції «пам’ять» вони можуть визначити середнє значення показників за пару днів, також три рази поспіль перевірити тиск для точності результату. Є датчик, який сигналізує про невідповідність показників нормі. При низькому заряді харчування на дисплеї відобразиться нагадування про заміну батарейок. Такі тонометри дуже зручні і багатофункціональні, але і коштують дорожче попередніх двох видів.

  Автоматичні тонометри – найзручніші у використанні

При цьому тонометри можуть бути засновані на електросхемі або на механізмі, ртутними, виконаними у вигляді манжет на зап’ясті або на плече.

Увага! Ртутний тонометр з’явився в 1881 році. Сьогодні його не використовують для вимірювання, а набувають колекціонери. Завдяки першому измерителю тиск визначається в одиницях – міліметрах ртутного стовпа.

Ідеальний вимірювач кров’яного тиску – який він?

Точність виведення результату і ціна на прилад – це головні критерії, які варті уваги при виборі тонометра. Тому при покупці уважно читайте інструкцію і характеристики, де вказана похибка у вимірі. Кращі на сьогодні тонометри-автомати мають такий показник – +/- 3 мм рт. ст.

Кращий тонометр повинен мати і вміти:

 • вимір пульсу і визначення аритмії;
 • регульована манжета для руки;
 • великі цифри на дисплеї;
 • підсвічування екрану і кнопок;
 • голосові команди для людей, які страждають проблемами зі слухом;
 • пам’ять з розрахунком середнього значення;
 • визначення результат на підставі рекомендації ВООЗ.

  Виміряйте тиск в спокійному стані

Від розмаїття пропозицій і цінових діапазонів розбігаються очі. Тому рекомендуємо вибрати такий прилад, який підійде саме вам.

Порада. Після покупки автоматичного тонометра рекомендуємо придбати акумулятори з високою потужністю. Батарейки, які йдуть в комплекті з приладом, довго працювати не будуть.

Кому який пристрій підійде? Тонометр на зап’ястя або на плече?

Мати вдома тонометр потрібно! Але який вибрати? Лікарі і виробники тонометрів рекомендують:

 • Для тих, кому ще немає 40. Таким людям ідеально підійдуть тонометри, які надягають на зап’ясті. Точність показників тиску висока, вони компактні і зручні в поїздках за активної способі життя, часто використовуються спортсменами під час тренувань.
 • Літнім людям краще придбати тонометр з манжетою, яку потрібно надягати на область руки нижче плеча. Справа в тому, що судини в цій зоні крупніше в порівнянні з наручний. Також відмінним рішенням стане покупка автоматичного тонометра – щоб не виникали зміни в тиску, як результат від фізичного навантаження під час накачування повітря вручну. З віком і слух стає гірше, тому тонометри-автомати зможуть точно виміряти і на дисплеї відобразити результат.
 • Для жінок під час вагітності. При підозрі схильності до ускладнень токсикозу тиск потрібно вимірювати спеціальними приладами, які продаються в аптеках. Вони зможуть провести вимірювання з урахуванням особливостей течії крові у вагітних.
 • Існують апарати, що комплектуються спеціальної манжетою для перевірки тиску у дітей.
 • Якщо у вас аритмія, тоді для точності результату потрібно купувати спеціальний тонометр з функціями визначення аритмії і триразового вимірювання тиску.
 • Ті, хто має слабкий пульс, не рекомендуються тонометри-автомати. Вони можуть показати невірний результат. Краще віддати перевагу механічним. Або ж купуйте вимірювач з логічним обчисленням, який буде видавати підсумок перевірки тиску, ґрунтуючись на середніх значеннях.

  Автоматичний тонометр на зап’ястя

Вибираємо виробника і робимо покупку

Придбати тонометри можна в найближчій до вашого будинку аптеці або на сайті, де продається спеціалізована медтехніка. Ціни коливаються, тому вибирайте оптимальний варіант приладу, який допоможе вам у підтримці здорового рівня кров’яного тиску в судинах.

Це цікаво … Як самостійно вибрати якісний протипролежневі матрац

Якісні тонометри проходять всі необхідні перевірки і мають сертифікати відповідності, тому підробку в офіційних місцях продажу ви не купите.

Рекомендовані фірми-виробники тонометрів за відгуками:

 1. Японська фірма AND пропонує найякісніші прилади на ринку;
 2. Недорогі тонометри англійської компанії OMRON гарантують точність вимірювань;
 3. MicroLife – виробник популярних моделей зі Швейцарії.

Під час здійснення покупки звертайте увагу на наявність всієї необхідної документації для приладу: інструкції, технічних характеристик і фірмового гарантійного талона. У вашій присутності тонометр повинні перевірити і після заповнення гарантійного талона продавець і покупець ставлять підписи в ній.

Правильно заповнений талон в період дії гарантії забезпечує вам можливість ремонту приладу в сертифікованих сервісних центрах і придбання додаткових складових до тонометр, наприклад, манжети або груші.

Тонометри компанії OMRON гарантують точність вимірювань

Рекомендовані моделі

Продавці в аптеці і користувачі форумів рекомендують моделі приладів, які відповідають співвідношенню ціна-якість:

 1. Механічний манометр CS Medica CS-106 з фонендоскопом може коштувати від 980 руб. Класичний тонометр.
 2. Механічний прилад від фірми Armed 3.02.008 (WHITE HEAD) з фонендоскопом і манжетою з вимірником гарантує точність отриманого результат. Ціна – від 1000 руб.
 3. Овальний корпус тонометра-напівавтомата MEDITECH MT-30 зручний у використанні. Обчислює середнє значення за одну або два тижні. Є вимір частоти серцевих скорочень. Вартість – від 1600 руб.
 4. Напівавтоматичний вимірювач з плечової манжетою OMRON S1 можна придбати за 1800 руб. Пам’ять пристрою фіксує до 14 показників.
 5. Автоматичний плечової B.WELL WA-33 з підсвічуванням кнопки визначає аритмію, має індикатор тиску, запам’ятовує останній вимір. Можна придбати за 2700 руб.
 6. Тонометр AND ua-777 є найпопулярнішою моделлю і має в комплекті адаптер. Портативний автоматичний прилад. Ціна – від 3100 руб.
 7. Економічний вимірювач AND UA-888AC з адаптером має десятирічну гарантію від виробника. Запам’ятовує 30 вимірювань, виявляє аритмію і дуже компактний. Вартість – від 3600 руб.
 8. Модель BP A100 фірми MICROLIFE продається за ціною від 3500 руб. Автоматичний з інтелектуальною технологією, запам’ятовує 30 вимірювань, вимірює пульс і визначає наявність аритмії, зручний у використанні і зберіганні.
 9. Зап’ястний вимірювач-автомат MICROLIFE BP W100 володіє пам’яттю на 300 вимірювань, штучним інтелектом, діагностує аритмію і оповіщає про розряд батарей. Ціна – від 3200 руб.
 10. Наступна модель британської фірми – B.WELL WA-77 – являє собою неоплачений тонометр-автомат з голосовим виведенням результату. Живлення від батарей і від мережевого адаптера, запам’ятовування останніх показників, індикатор помилок – головні його переваги. Вартість – вiд 3800 руб.

Це цікаво … Молоковідсмоктувач: який краще вибрати, ручний або електричний

Якісний прилад не обов’язково повинен мати високу ціну. Кожен з представлених тонометрів при дотриманні основних правил вимірювання (спокій, пристрій на рівні серця) видасть реальний результат показників вашого кров’яного тиску.

Як вибрати тонометр – відео