Цистит у жінок симптоми і лікування

Вагітність – цікавий період у житті кожної представниці прекрасної статі. І щоб цей процес проходив максимально безпечно і безболісно, необхідно відстежувати основні показники здоров’я. Одним з недуг, що зустрічаються у майбутніх матусь, є цистит у вагітних жінок. Симптоми і лікування будуть розглянуті в статті.

Зміст статті:
1. Цистит у вагітної симптоми
2. Цистит у вагітних на ранніх термінах
3. Цистит у вагітних лікування
4. Цистит у вагітних лікування в домашніх умовах

Цистит у вагітної симптоми

За статистикою, фактично кожна жінка хоча б раз у житті перенесла дане захворювання, причому ще в дитячому віці. На частку 50% захворювань припадає вагітність. Сьогодні, цистит у жінок відноситься до переліку найбільш серйозних явищ, пов’язаних з дисфункцією сечостатевої системи. Саме за рахунок анатомічних особливостей, захворювання провокується у великої кількості жінок і вражає сечовипускання. Щорічно статистика погіршується.

Причини виникнення недуги

Перш ніж розглянути ознаки захворювання, необхідно визначитися з причинними факторами цього явища.

 1. Це відноситься до пригнічення імунної системи, а також в особливостях фізіології жінок, що перебувають в «цікавому положенні».
 2. Виявляється вразливість представниці прекрасної статі до всіх захворювань, включаючи аналізований недугу.
 3. Збільшення в області матки тягне за собою утворення тиску на сечовий міхур і канал сечовипускання. Тому кровопостачання в області органів малого тазу значно погіршується.
 4. У вагітних жінок утворюється дисбаланс гормональної системи, пов’язаний із зростанням прогестерону, знижує стеночный тонус.

Кожен з факторів впливає на стан сечостатевої системи в цілому.

Симптоматика явища

Розглядаючи захворювання цистит у вагітних (симптоми, лікування), варто зазначити, що розпізнати недугу не складе особливої праці. Оскільки безсимптомний перебіг – це не про даної хвороби.

 1. Часте бажання ходити в туалет для сечовипускання.
 2. Болі в області низу живота.
 3. Мутнуватий колір сечі з можливою присутністю крові.
 4. Нудота і блювота – особливо в запущеній стадії.

Якщо є хоча б деякі симптоми циститу у вагітних жінок, це має стати явним сигналом тривоги – для походу до лікаря.

Цистит у вагітних на ранніх термінах

Перш ніж дізнатися, чим лікувати цистит у вагітних на ранніх термінах, необхідно розглянути особливості розпізнавання цього захворювання. Для лікаря даний процес не представляє особливої праці, і рішення базується на основних скаргах жінки. Але щоб не орієнтуватися виключно на здогадках, фахівець повинен призначити кілька аналізів.

 • По Нечипоренко;
 • Загальний;
 • Посів для виявлення патогенних збудників;
 • ПЛР на предмет інфекційних процесів;
 • УЗД в сечостатевих органах.

Лікувальний комплекс: особливості

Перше, що необхідно знати – важливо не приймати заходи по самостійному лікуванню, оскільки це ні до чого доброго не призведе. Народні засоби залишаються під питанням, оскільки відвари не можуть повноцінно вилікувати захворювання. Важливо строго проконсультуватися з фахівцем. Медикаменти приймаються також за призначенням, вони повинні бути безпечними для стану розвитку плода. Популярністю серед засобів, що відповідають на питання «як лікувати цистит у вагітних жінок на ранніх термінах», користується процедура інстиляції. Полягає у введенні лікарських препаратів в сечовий міхур.

Сучасна фармацевтична галузь пропонує чимало дієвих препаратів, що сприяють загальному поліпшенню самопочуття. Основою для лікування захворювання є антибіотичні кошти, але оскільки прийом без контролю може викликати негативні наслідки, необхідна консультація фахівця. Пам’ятайте і про те, що початковий етап вагітності передбачає формування плоду. Тому важливо брати до уваги дозування засобів і самі кошти, які ви приймаєте, якщо болить права нирка, або спостерігаються больові відчуття з лівого боку.

Цистит у вагітних лікування

Ми вже говорили, що застосування серйозних медикаментів при ранніх строках загрожує викиднем і посиленням ситуації з плодом. Тому важливо взяти до уваги народні засоби, здатні вилікувати цистит у вагітних жінок. І дотримуватися спеціальної дієти, що передбачає виключення з раціону копченої, солодкої і солоної їжі. Звичайно, в крайніх випадках, можна використовувати деякі медичні препарати, за погодженням з лікуючим лікарем, такі як МОНУРАЛ, АМОКСИКЛАВ. Широко використовується інстиляція, про яку йшлося в минулій главі.
Також, за призначенням лікаря, застосовуються антибіотики – ЦЕФАЛЕКСИН, ЦЕФУРОКСИМ, АМОКСИЦИЛІН. Дозування цих речовин строго визначаються фахівцем. Розглядаючи питання про те, що таке цистит у вагітних, ніж лікувати цю недугу, можна відзначити, що головна міра полягає в придушенні подальшого розвитку інфекційного процесу. Можна швидко вилікувати таблетками, але вони застосовуються тільки за призначенням лікаря.

Цистит у вагітних лікування в домашніх умовах

Розглядаючи лікування циститу у вагітних жінок, не можна не відзначити кошти, які широко застосовувалися нашими бабусями. Це препарати народної терапії, мають натуральне походження. І відрізняються високим рівнем ефективності при лікувальному процесі. Лікування циститу народними засобами – самий древній спосіб боротьби з недугою. Але вагітна жінка і сама повинна розуміти, що в її становищі не кожна трава буде корисною. А деякі види рослинності і зовсім будуть мати побічні ефекти, тому звернення за порадою до фахівців поки ніхто не відміняв.

В основному, розглядаючи захворювання цистит у вагітних (як лікувати), можна відзначити, що часто використовуються такі компоненти рослинного світу, як кріп, шипшина, брусниця, хвощ, горобина. Популярністю можуть користуватися не окремі компоненти, а комплекси трав, що володіють найкращою ефективністю. У сучасному світі пропонуються також медикаменти рослинного походження, які фактично не мають протипоказань і застосовуються повсюдно.

Ось кілька конкретних рецептів, покликаних допомогти в усуненні цієї недуги і відповісти на питання, як лікувати цистит у вагітних жінок.

 1. Відвар кореня шипшини готується так: на 1 л води 4 ст. л. коренів аптечних. Приймати 4 р. на добу по 100 мл
 2. Відвар листя і квіток остудника – має сечогінну дію і бореться зі спазмами. Потрібно взяти 1 ст. л. трави і додати + 200 мл окропу. Вариться суміш 5 хвилин, вживається по 1 ст. л. чотири рази на день після прийому їжі.
 3. Мед + чорна редька (сік). Інгредієнти поєднуються 50% на 50%, приймається готова суміш по 1 ст. л. тричі на день після їжі.

Читайте також: Цистит у жінок симптоми і лікування

Ми розглянули хвороба цистит у жінок – симптоми і лікування. А ваш організм піддавався такому? Залиште свою думку або відгук для всіх на форумі!