Як купити папугу Кореллі?

Купівля екзотичного папуги завжди відповідальний захід. Будь-яка людина бажає придбати здорову пташку, яка зможе звикнути до нового дому в короткий час. Щоб адаптація відбувалася природно і без шкоди для психічного здоров’я, варто купувати молодих особин. Тому важливо вміти визначати вік папугу Кореллі.

Підготовчі моменти перед покупкою Кореллі

Домашня птиця проживе тривалий час в тому випадку, якщо будуть враховані всі потреби папуги:

  • Кореллі потребують польоті. Необхідно заздалегідь продумати місце полігону, де пернатий вихованку буде розминати свої крила;
  • папуга любить смачно їсти, раціон повинен бути багатим і різноманітним;
  • самотність негативно позначається на житті Кореллі. Найкраще купувати пару птахів;
  • брудна клітина – це ідеальні умови для розвитку неприємних пташиних хвороб. Збирання доведеться робити щодня;
  • самці Кореллі люблять голосно співати, варто підготуватися заздалегідь до нових звуків в квартирі;
  • маленькі клітини не підходять для цих пернатих мешканців Австралії.

Перед походом в магазин варто обладнати майбутній будинок свого вихованця. Краще виключити контакт папугу з кішками і собаками. Кореллі дуже полохливі, тому інші домашні тварини можуть викликати у малюка напади паніки. Ще екзотичні птахи потребують щоденної турботи, не можна залишати папужок на тривалий час без їжі, води та в брудній клітці.

Корелла чутлива до негативної обстановці, тому варто переконатися в тому, що ніхто з членів сім’ї не проти такого сусідства. Дітям доведеться відразу пояснити, що папуга жива істота і його не можна ображати. Неправильна їжа може нашкодити пернатому вихованцеві, а дітвора, як відомо, любить пригощати тварин зі свого столу.

Тільки вирішивши всі ці питання, варто вирушати в магазин за птахом. При цьому не обов’язково купувати першу-ліпшу особина. Потрібно придивитися до загального стану Кореллі і спробувати встановити стать папуги.

Купівля пернатого вихованця

Продавці не завжди щиро в деяких відповідях. Вони можуть приховати хвороби папугу і навіть видати стару особину за однорічного пташеня. Тому варто вчитися самостійно, вивчати птахів, незалежно від того, купується Кореллі або хвилястий папуга.

Перед покупкою варто відразу розглянути клітину, в якій міститися пернаті. Якщо в магазині брудно, клітинки переповнені папугами, то це поганий знак. Значить, за Кореллі доглядають нерегулярно, а це явна ознака того, що папуги схильні до стресу і навіть можуть виявитися хворими. Спостерігати за майбутніми пернатими вихованцями краще на значній відстані. Через підвищений почуття небезпеки, птиці почнуть метушитися і скакати по клітці, таке активне дію завадить вибрати по-справжньому здорову особину.

З пристойної відстані можна спокійно стежити за папугами, не викликаючи у них паніки. При цьому будуть відразу виділені хворобливі пташки. У них буде неохайне оперення, в деяких місцях видніються залисини, а ще такі Кореллі забиваються в кути клітин. Вони не беруть участь в іграх, які починалися побратими.

Продавці дуже часто стверджують, що хворі особини просто втомилися і сіли поспати. Професіонали стверджують, що сплять Кореллі тільки на одній лапці. Під час наближення людини птахи починають активно метушитися по клітці, надмірний спокій – поганий показник. Явна ознака захворювання – трикутна грудка. У здорового папугу грудина гладка і плавна, пір’я на ній блищать, видали навіть переливаються.

Ще варто уважно розглянути очі майбутнього пернатого вихованця. Помутніння очного яблука і слиз вказують на неприємні пташині хвороби. У здорових корелл очі блищать і абсолютно чисті.

Тільки після ретельного розгляду пташки варто здійснювати покупку. Звичайно, краще купувати пернатих у заводчиків. Ці люди самостійно розводять папуг і дорожать своєю репутацією. Вони не тільки виберуть потрібну птицю, але і підкажуть, як правильно здійснювати догляд за нею. А ось по оголошенню не варто купувати таких папуг, як правило, в 80% покупці стикаються з обманом. Якщо заводчика відшукати складно, то краще за все відвідати зоомагазин і там уважно все розглянути.

Перевезення папугу Кореллі

Часто від місця придбання до нового будинку доводитися подолати значний простір. Люди без злого умислу переносять корелл в клітинах, яких придбали птицю. Ось тільки для екзотичного вихованця це справжній стрес, який може привести не тільки до захворювань, але і смертельного результату. Тому для перенесення таких птахів придумані спеціальні перенесення.

Якщо немає зайвих грошей, то можна взяти коробку і зробити в ній отвори для надходження повітря. Трясти пташок не варто, інакше вони можуть зламати свої кінцівки або пошкодити оперення. При цьому в такій короб потрібно встановити жердинку і годівницю з невеликою кількістю їжі. У холодну пору року переносну коробку утеплюють, папуги цього виду схильні до простудних захворювань.

Після того, як папуга Кореллі був удома, його не можна підсаджувати до наявних птахам. Необхідно обладнати йому окрему клітку на 3 тижні, так господар зможе переконатися в тому, що новий пернатий вихованку повністю здоровий.

Ціна на папугу Кореллі залежить від місця придбання. На пташиному ринку або по оголошенню таку пташку можна купити за 1000-1500 рублів. Заводчики професіонали продають пернатих вихованців з відповідними документами, вартість такої Кореллі буде близько 3000-4000 рублів. Плюс доведеться витратитися на клітку і інше приладдя для комфортного життя папуги.