Як правильно вибрати оперативну пам’ять для ноутбука + відео

Оперативна пам’ять відноситься до замінним модулів ноутбука, яка може бути замінена на більш сучасну і кращу. Але великий асортимент продукції часто заважає користувачам правильно підібрати необхідну модель. Під час свого вибору необхідно керуватися технічними параметрами і можливостями ПК. Так само відгуки споживачів і фахівців допоможуть вибрати оптимальний варіант. Оглядовий і тестове відео конкретної моделі можуть вказати на її переваги і недоліки.

зміст

 • Оперативна пам’ять. Її конструкція і типи
 • Рекомендації по вибору
 • Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука: відео

Продуктивність ноутбука залежить не тільки від тактової частоти і кількості ядер процесора, але так само від характеристик оперативної пам’яті. Вона відповідає за тимчасове зберігання даних і процесів (виконувані команди) як самої операційної системи (ОС), так і встановлених програм, які запущені в даний час. Відповідно, чим більше її обсяг і швидкість передачі даних, тим вища продуктивність ПК. Тому вона є одним з основних елементів комп’ютерної архітектури. Даний компонент ноутбука представлений в широкому асортименті, що значно ускладнює вибір оптимального варіанту.

Оперативна пам’ять. Її конструкція і типи

Перш ніж бігти в магазин слід зрозуміти, що таке ОЗУ, як вона влаштована і які типи бувають. Особливо це важливо для новачків, які не дуже добре розбираються в комп’ютерному “залізі”.

Оперативно пристрій (правильна назва оперативної пам’яті) є проміжним (зв’язує) елементом між центральним процесором (ЦП), який обробляє всю інформацію, що надходить і дані, і жорстким диском (SSD-диск), на якому вони зберігаються. Вона призначена для зберігання даних, що надходять з жорсткого диска для обробки процесором. Така схема передачі інформації в кілька разів підвищує продуктивність ноутбука в порівнянні, якщо б потік даний прямував на ЦП безпосередньо з SSD-диска, т. К. Вона працює значно швидше, ніж жорсткий диск.

Для офісного комп’ютера досить оперативної пам’яті об’ємом 2 ГБ

конструкція

Конструкція ОЗУ для ноутбука реалізована у вигляді набору мікросхем або модулів, які складаються з тих же мікросхем зібраних на окремій планці (платі) в єдиний вузол. Внутрішня структура представлена ??у вигляді окремих осередків (сот) для зберігання певного обсягу інформації, зазвичай до 4 біт. Вона потребує постійного енергопостачанні, т. К. Після відключення живлення (виключення ПК) всі дані видаляються.

Порада. Брак оперативної пам’яті може знижувати продуктивність ноутбука, він починає «гальмувати». Надлишок не зробить ніякого позитивного впливу на швидкість роботи, що призводить до зайвої витрати грошей.

Типи ОЗУ. Параметри DDR2 і DDR3

З розвитком технологій і впровадженням у виробництво інноваційних рішень оперативна пам’ять «еволюціонувала» від DIMM (Dual In-line Memory Module, з англ. – двосторонній модуль пам’яті), які вже морально застаріли і зняті з виробництва до DDR (Double Data Rate, з англ . – подвоєна швидкість передачі даних). Вони в свою чергу діляться на кілька видів:

 • DDR. Випущена в 2001 р, вона мала 184 контакту і частоту передачі до 500 МГц. На сьогоднішній день вона так само застаріла і не випускається.
 • DDR На відміну від свого попередника вона оснащена 240 контактами, і максимальна частота становить 1060 МГц.
 • DDR В цій версії ОЗУ кількість контактів залишилося колишнім 240. Відмінності від DDR2 полягають в їх електричної несумісності, більшої пропускної спроможності у DDR3 і її зниженим енергоспоживанням. Все це дало можливість збільшити частоту на 15-20%, максимальна межа 2400 МГц.
 • DDR Є найновішим і сучасним представником лінійки DDR. Її максимальна проектна частота 320 МГц, напруга знижено до 1,2 В.

  Типи оперативної пам’яті

Залежно від своєї продуктивності для запобігання її перегріву певні типи ОЗУ можуть оснащуватися радіаторами охолодження.

Порада. На даний момент оперативна пам’ять DDR3 і раніше залишається актуальною, особливо для ноутбуків, випущених до 2015 року материнські плати яких можуть і не підтримувати ОЗУ типу DDR4.

Рекомендації по вибору

Одним з ключових моментів у виборі оперативної пам’яті є можливість підтримки типу ОЗУ материнською платою ноутбука. Наступним критерієм вважається режим експлуатації ПК. Залежно від цього модуль пам’яті вибирається в такий спосіб:

 • Роботи в офісі. Для цього варіанту експлуатації буде досить оперативної пам’яті об’ємом до 2 ГБ і з частотою 1333 – 1600 МГц, тип пам’яті DDR3.
 • Мультимедійний режим. Для перегляду фільмів або ігор в режимі онлайн в інтернеті необхідно мінімальний обсяг пам’яті 4 ГБ і з частотою виходячи з технічних можливостей материнської плати і процесора 2133 – 2400 (DDR4) або 1600 – 1866 (DDR3).
 • Професійний або ігровий. Для стабільної роботи сучасних програм та ігор ноутбука необхідно мати високі технічні характеристики. Обсяг повинен становити мінімум 8 ГБ (можна дві планки по 4 ГБ) з мінімальною частотою 1866 МГц, оптимальний варіант 2133 – 2400 МГц.
 • Потужний професійний. Даний варіант експлуатації не повинен обмежуватися в бюджеті т. К. Має бути робота з потужними програмами для тривимірного проектування професійної обробкою відео, аудіо, фото у високій якості і т. Д. У зв’язку з цим необхідно вибирати ОЗУ типу DDR4 з максимальною частотою передачі даних і об’ємом мінімум в 16 ГБ.

Увага! 32-розрядні операційні системи не підтримують оперативну пам’ять, обсяг якої перевищує 3 ГБ. Установка ОЗУ більшого обсягу супроводжується переходом на 64-розрядну ОС.

Правильно підібрана оперативна пам’ять зможе збільшити продуктивність вашого ноутбука. До того ж оптимальне поєднання технічних параметрів материнської плати і процесора з оперативною пам’яттю вбережуть вас від зайвих грошових витрат.

Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука: відео