Як спить хвилястий папуга?

Домашніх вихованців кожен вибирає самостійно. Хтось вважає за краще муркоче кішок, інші люблять вірних псів, а треті купують милих домашніх папуг. Вдень ці пташки дуже активні, вони граються в клітці, їдять і навіть граються в улюблені іграшки. Але, що робить папуга під покровом ночі і як сплять ці пернаті улюбленці? Ці питання хвилюють багатьох новоспечених господарів папужок.

Правила сну

Як і будь-яка жива істота, хвилясті папуги воліють вночі спати. Роблять вони це не під теплою ковдрою і на м’якому ліжку. Пташки воліють відпочивати на гілці, стоячи на одній лапі. Це необхідно для повноцінного відпочинку. Молоді особини сплять на двох лапах, це пов’язано з тим, що у них погано розвинена координація, і їм складно утримати рівновагу на одній кінцівки.

Ще хвилясті папуги під час відпочинку повертають голову за спину і ховають дзьоб в перо. Так птиці зберігають тепло протягом усього сну. Після того, як людина засинає, то йому складно підтримувати тепло свого тіла, для збереження потрібної температури застосовується ковдру. У домашніх папуг таким захистом служить власне перо.

У природному середовищі хвилясті папуги теж сплять в нічний час доби. Для сну використовується крона дерев. Гілки створюють бар’єр для хижаків, які мріють поласувати маленькими пташками. Вдень вони теж відпочивають, але триває це недовго 20-30 хвилин. Найчастіше папуги сплять в найспекотніші години дня, ховаючись в тіні листя. Для повноцінного відпочинку папузі потрібно відпочивати 10-15 годин на добу.

Але графік життя домашньої птиці не завжди збігається з людським часом сну. Наприклад, з першими променями сонця хвилястий папуга теж буде прокидатися і чірікать. Такі пісні можуть дратувати мешканців квартири. Саме тому рекомендують вночі накривати клітку з пернатим улюбленцем темним покривалом. Так можна імітувати ніч і позбутися від пробудження в ранні ранкові години.

Хвилястий папуга весь час спить вдень!

Денний сон для пернатих вважається норма, так стверджують орнітологи. Пташки можуть відпочивати після щільного обіду або від нудьги. Іноді господарям здається, що папужка занадто багато спить. Чи потрібно панікувати або це нормальне явище? Для початку потрібно зрозуміти, у скільки птах лягає спати вночі.

Відомі випадки, коли через неспання господаря не спить пернатий улюбленець. Папузі для міцного сну необхідна тиша і темрява. Мерехтіння від телевізора або музика, яка присипляє людину, на птицю діє інакше. Папужка не спиться півночі, а потім відпочиває весь день. Якщо в будинку з’явився такий вихованець, то не можна ігнорувати його потреби. Потрібно піклуватися про своє папугу і тільки тоді, він буде веселим і життєрадісним. Не варто забувати про те, що хвилясті папужки депресивні створення. Якщо їм не давати спати, буде стрес.

Коли варто хвилюватися? Коли папуга спить вночі і весь час перебуває в сонному стані днем. У цьому випадку варто придивитися до його оперення і тому, як птах їсть. Якщо апетит пропав, а по клітці видно пір’я, то можливо у папуги линька. У цей період потрібно давати птиці спеціальні вітаміни і краще бракувати її іграми, але польоти краще влаштовувати.

А ось рідкий пронос неприродного кольору, блювота і неохайні пір’я вказують на захворювання. Це може бути банальне харчове отруєння або забій, але іноді це початкові ознаки серйозних хвороб. В цьому випадку птицю варто показати ветеринару, можливо, доведеться здавати аналізи. Тільки професійний доктор здатний поставити компетентний діагноз і виписати потрібні лікарські препарати.

Чому хвилястий папуга не спить вночі?

Більш тривожний сигнал – відсутність нічного сну. Якщо навколо тихо і темно, а папуга весь час шумить або видає дивні звуки, то потрібно терміново діяти. Перш за все, варто переконатися, що у птаха немає забиття або перелому. Не виключено, що хвилястий папуга падає з жердочки через ослаблених лап і втрати рівноваги. В цьому випадку рану обробляють або накладають шину, якщо є перелом. А ось жердинку і гойдалки краще прибрати, інакше папуга по інерції буде підніматися на неї і тільки погіршить становище.

Інша причина галасливу поведінку страх. Хвилясті папуги дуже криклива, навіть тіні від невідомих предметів можуть наводити жах. У цьому вони схожі на маленьких дітей, які бачать небезпеку всюди. Інші домашні тварини теж можуть служити джерелом страху. Відомі такі випадки, коли птицю лякала домашня кішка. Вона заходила в кімнату з пернатим вихованцем і кружляла навколо клітини, а коли приходив господар, то ховалася. Краще закрити кімнату з птахом і простежити, щоб інші тварини там не знаходились.

А ось крик, писк і суєта в нічний час говорять про те, що хвилястого папугу турбують паразити. Кліщі ховаються вдень в дерев’яних аксесуарах клітини і атакують пташку ночами. Комахи п’ють кров і заважають птиці спати. Паразити у хвилястих папуг – це привід для звернення до лікаря. Іноді людина не бачить кліщів, але якщо придивитися до шкіри папугу або дзьоба, то можна розглянути подряпини або виразки. Комахи з’являються з різних причин, одна з яких неякісний корм. Після виявлення паразитів клітку обробляють спеціальними розчинами, які продаються в зоомагазинах. А лікар зможе прописати мазь або спрей, загоює рани і відлякує паразитів.

Уважні господарі завжди помічають дивні поведінки хвилястих папуг і вчасно допомагають своїм вихованцям. Не можна забувати про значення сну для здоров’я пернатого вихованця. Хвилястих папуг сміливо можна назвати «сонями», але в усьому має бути міра.