Як вибрати холодильник для дому: основні критерії, поради експерта

Кожен організовує своє кухонне простір по-своєму і наповнює різної допоміжної технікою на свій смак. Але є питання, який об’єднує практично всіх, — як вибрати холодильник? А якщо бути точніше — як вибрати хороший холодильник?

Виробники то і справа постійно випускають оновлені моделі з різноманітним набором функцій, так що споживачі просто губляться у всіх цих інноваційних розробках. На що ж в першу чергу звертати увагу при покупці холодильника? Які вимоги розумно пред’являти до сучасного холодильного девайсу, щоб він не тільки органічно вписувався в кухонний інтер’єр, але і був зручним в експлуатації?

Щоб підібрати холодильне обладнання, яке змогло б радувати багато років, перш за все, слід розглянути основні параметри вибору та слушні поради експерта.

Основні критерії та параметри вибору

Вибираючи холодильний агрегат, більшість користувачів приділяють увагу таким параметрам:

 • функціональність;
 • надійність;
 • вартість пристрою;
 • довговічність;
 • енерговитрати;
 • зручність;
 • дизайн і зовнішній вигляд.

Зрозуміло, важливість і першорядність описаних критеріїв кожен користувач визначає для себе особисто. На практиці зрозуміти, наскільки прилад відповідає пропонованим вимогам, допоможе визначити знання і розуміння основних параметрів вибору.

Розміри і об’єм

В цьому питанні визначальним є розмір приміщення, де буде встановлено холодильник і скільки людина буде ним користуватися. Для типової кухні (8-10 м?) і стандартної сім’ї з 3-4 чоловік оптимально підійде розмір холодильного пристрою — 60х60 см. А якщо простору ще менше, то варто придивитися до більш маленьким моделям.

Визначившись з тим, де буде розташований агрегат, слід за допомогою рулетки зробити виміри цього місця і вже, відштовхуючись від отриманих цифр, підбирати відповідний варіант, який вдало впишеться по всьому габаритами на задумані координати.

Велику роль для зручності використання та органічного вписування в загальний інтер’єр грає висота агрегату. Звичайно, для малої квадратури практичніше використовувати низькі холодильники, які не вище кухонної плити або пральної машини. Однак якщо користувач не обмежений просторовими рамками, то, щоб постійно не нахилятися, краще віддавати перевагу моделям 1,5 м.

За показниками величини холодильні агрегати поділяють на 5 груп:

 1. Невеликі (висота H — від 80 до 160 см, ширина B — 50 см, глибина H1 — 60 см, об’єм V від 50 до 60 л). Такі пристрої вдало впишуться в офісне приміщення, хостел або заміський будиночок.
 2. Девайси, що нагадують міні-бари (H — 80 см, В — 50 см, H1 — 50-60 см, V — 50-60 літрів). Зберігають у них переважно те ж, що і в класичних міні-барах.
 3. Класика (H — 170-205 см, B/ H1 – 60/60, V — 50-140 літрів). Відмінний варіант для типової житлової площі.
 4. Середні по висоті, але досить великі в ширину (B — більше 80 см, H — близько 170 см, V — 200-260 літрів). Підходить для зберігання зимових заготовок.
 5. Великі (B — 60 см, H — 195-210 см, V від 350 до 850 літрів). Вони являють преміальну категорію товарів і купують їх для великогабаритних приміщень.

Корисно: Холодильник звичайний і вбудовується: істотні відмінності?

Обсяг — це важливий показник для багатодітних сімей і любителів часто і багато готувати, а також актуальний для запасів взапас. Існує таке поняття, як корисний або практичний обсяг, який розраховується без наявності поличок і супутнього обладнання. Найчастіше споживачі віддають перевагу моделям з об’ємом 250-300 літрів. Хоча для маленької сім’ї без дітей вистачить і 180 літрів.

Кількість, розташування і види камер

При купівлі холодильника слід особливо звернути увагу на наявність і розташування камер. За цим параметром всі холодильні пристрої діляться на 4 категорії:

 1. Однокамерні. І хоча багато хто думають інакше, але в таких агрегатах також може бути морозилка. Але ефективність морозильного відділення однокамерного агрегату значно поступається ефективності морозилки у двокамерного пристрою. Однокамерні девайси мають одну двері, відкривши яку, можна відразу ж отримати доступ до всіх відсіках пристрою.
 2. З наявністю двох камер. Вони не втрачають своєї популярності багато років. Хтось віддає перевагу моделям з розташуванням морозильної камери зверху. Вона являє собою автономну частину холодильника зі своєю дверцятами і внутрішніми поличками. А комусь більше подобається морозилка знизу, оскільки вона більшого розміру і має рухомі шухлядки.
 3. Трикамерні. Дані агрегати, крім типової комплектації, мають додатковий відсік з температурою від 0 до + 2°C. Такий відсік дозволяє зберігати свіжість швидкопсувних продуктів без додаткової заморозки.
 4. Дводверні широкі холодильники. Зліва зазвичай у них розташовується морозильна камера, а праворуч — холодильна. В ширину вони можуть досягати 100 см. Це ідеальний ресторанний варіант, а також знахідка для багатодітних сімей.

Відсіки, що підтримують холод, ділять на 4 категорії:

 • для нетривалого зберігання не більше 3-5 діб;
 • розраховані на тривалу схоронність заморозок;
 • класичне охолодження і заморожування свіжих продуктів;
 • для швидкої (шокової) заморозки.

Морозильні камери ділять по температурному режиму на 4 види від 1 до 4 зірочок:

 1. Дозволяє зберігати продукти до 7 днів — це агрегат з 1 зірочкою (-6 °C).
 2. Дозволяється зберігати продукти до 1 місяця — 2 зірки (-12 °C).
 3. Допускається зберігання до 90 днів — холодильники з 3 зірочками (-18 °C).
 4. Можна зберігати продукти до 1 року — 4 зірки (від -18 до -24°C).

Хороший холодильник повинно відрізняти правильне поєднання камер і їх можливості.

Тип розморожування

У будь-якому хладо/морозильному обладнанні передбачається в процесі роботи утворення інею або навіть льоду. Вирішити цю проблему можна за рахунок застосування розморожуючих систем, які розробляються індивідуально кожним виробником. На що звернути увагу в цьому питанні?

Морозилки зазвичай розморожують двома способами:

 1. Вручну. Старий добрий спосіб, знайомий багатьом. Коли нагромаджена кількість льоду починає бентежити, то холодильник просто від’єднують від системи електроживлення, і він починає розмерзатися. В процесі збирається багато води, яку потрібно ретельно вымакать, а камеру вимити і витерти насухо. Для добротних моделей це доводиться робити не частіше, ніж раз на 12 місяців.
 2. «No Frost». Така система є прерогативою дорогої побутової техніки. Її робота заснована на циркуляції холодного повітря, що утворюється вентилятором, розташованим позаду агрегату. Він працює не постійно і от як раз в моменти вимикання все, що встигло утворитися в морозилці, починає танути. Рідина стікає в спеціально вбудовану ємність і звідти поступово перетворюється в летючий стан.

Корисно: Холодильник якої фірми краще придбати?

Холодильну камеру можна розморожувати трьома способами:

 1. Вручну. Класичний спосіб, описаний вище. Точніше кажучи, одночасна розморожування обох частин пристрою. Таке холодильне обладнання у продажу можна зустріти все рідше.
 2. «Ноу фрост». Дану систему використовують для оснащення холодильників преміум-класу. Вона може бути впроваджена тільки в морозильну частина, а може бути у всіх камерах. Принцип роботи описано вище.
 3. Система крапельної розморожування. Ключовим у даному способі є розташований позаду агрегату елемент охолодження камери і зливний отвір. Морозні нарости тануть в ті моменти, коли тимчасово вимикається компресор.

На думку фахівців, будь-яка размораживающая система не позбавлена недоліків. Якщо говорити про систему «Ноу фрост», то якщо неправильно упакувати продукти, може відбутися зневоднення. Крім того, такий агрегат буде дуже гучним за рахунок роботи вентиляторів.

Компресори

Безумовно, щоб правильно вибрати холодильник, не можна випустити з уваги компресори та їх різновиди. Якщо дана складова холодильника добротна і якісна, то можна розраховувати на більш безшумну роботу і тривалий термін експлуатації агрегату.

У дешевих холодильних пристроїв, як правило, є тільки один компресор. Більш дорогі моделі оснащені двома енергетичними машинами. Їх плюс в тому, що в разі поломки або при необхідності можна відключати тільки одну камеру, так і в плані ремонту вони економічніше.

Найбільш практичним вважається інверторний компресор. Його переваги — це економічність, тиха робота і тривалий термін служби. Але істотний мінус полягає в тому, що прилад може зіпсуватися від стрибків напруги. Щоб цього уникнути, потрібно додатково купувати стабілізатор напруги.

Кліматичний клас і споживання енергії

Якщо споживач задається питанням, як правильно вибрати холодильник, то йому ще слід розібратися в такому понятті, як кліматичний клас пристрою. Для кожного холодильного обладнання виробником розраховуються певні умови і правила використання. Важливу роль в цьому відіграє температура навколишнього середовища. Для кожної широтної смуги земної поверхні розроблений свій кліматичний клас холодильного обладнання. І якщо підібрати пристрій не під свій температурний режим, то можна зазнати фіаско.

Зважаючи на це холодильні пристрої прийнято поділяти на 4 види:

 • N — нормальний клімат;
 • SN — помірно нормальний;
 • ST — субтропічний;
 • T — тропічний.

При виборі холодильника необхідно звертати особливу увагу на енерговитрати. Адже ці пристрої, на відміну від інших домашніх приладів, що працюють і постійно споживають енергію. Чим економічніше в цьому плані модель, тим краще. Прийнято ділити енергоспоживання на класи. Їх існує 6 видів. Від А (з кращими показниками) до G (найгіршими в цьому питанні).

Функції та додаткові можливості

Часто споживачі губляться в тому, який вибрати холодильник, з-за величезної кількості додаткових можливостей, якими успішно забезпечують сучасні холодильні девайси.

Деякі з корисних інновацій:

 1. Збереження холоду при відключенні електроенергії. У кращих моделях низькі температури можуть зберігатися в морозилці без електроживлення до 30 годин.
 2. Покриття з бактерицидного матеріалу. Таким, як правило, є покриття із сполук срібла. Його наносять на внутрішні стінки холодильника. Перевага такого покриття полягає в тому, що воно перешкоджає життєдіяльності бактерій і мікробів, які можуть зіпсувати продукти і викликати неприємний запах.
 3. Режим «Відпустку». Багато взяли собі за правило, їдучи з дому на якийсь час відключати холодильник. Але інноваційні розробки дозволяють переводити його в особливий «відпускної» режим. При ньому економиться електроенергія, але при цьому підтримується температура +15°С. Повернувшись додому, споживач не зіткнеться з неприємним «затхлим» запахом, що походить від агрегату.
 4. Блокування дверей. Це практична функція в тому випадку, якщо в будинку є маленькі діти або худнуть.

Корисно: Потужність холодильника: скільки споживає, класи споживання і чи можна знизити цей показник

Однак пристрій може бути напхане зайвими функціями, які ніколи не будуть затребувані, але з-за них ціна може бути в рази вище. Тому цей момент потрібно уважно дослідити перед придбанням.

Холодильні пристрої для дачників

Для багатьох сучасних людей дача або заміський будинок вже давно стали не времянки, вкриває від дощу, коли виїхав на природу, а повноцінної житлоплощею. Тому її намагаються укомплектувати не гірше, ніж основне житло. Зрозуміло, багато хто замислюється про те, як вибрати холодильник для дачі?

Насамперед, потрібно розібратися в своїх фінансових можливостях і конкретну суму, яку ви готові викласти на таку покупку. Крім того, слід придивитися до різних брендів і зрозуміти для себе, хто з них більше імпонує і вселяє довіру.

Після цього потрібно продумати, для чого вибраний агрегат буде частіше використовуватися. Можливо, він потрібен лише для зберігання продуктів протягом тижня, коли будуть здійснюватися нетривалі приїзди на дачу. В такому випадку немає сенсу купувати велику пристрій, цілком достатньо буде купити невеликий холодильник з маленькою морозильною камерою. Якщо ж споживач проводить майже все літо на дачі і активно виробляє заготовки на зиму, то слід придивитися до великим моделям з місткими морозильними камерами.

Кращі виробники

Розібравшись в основних критеріях і параметрах вибору споживача починає мучити питання — хто зараз лідирує в рейтингу виробників і який холодильник краще вибрати 2017 модельного року?

Рейтинг кращих за якістю холодильників складає десятки популярних брендів:

 • Лібхер;
 • Електролюкс;
 • Самсунг;
 • Бош;
 • LG;
 • Індезіт;
 • Шарп;
 • Аристон;
 • Норд;
 • Вірпул.

Досить популярними у споживачів також є вітчизняні холодильники Атлант і Стінол. Зрозуміло, список можливих виробників значно ширше. Але найкращі і перевірені представлені вище. Якщо користувач претендує довго і щасливо користуватися своєю покупкою, то краще віддавати перевагу одній з цих марок.

Кілька порад від експертів

Вибрати добротний холодильник допоможуть поради експерта:

 1. Бажано, щоб полички були скляними, так вийти швидше орієнтуватися в камері і знаходити потрібні продукти.
 2. Дверцята повинно добре закриватися. Це забезпечать еластичні ущільнювачі по периметру.
 3. Показником якісних матеріалів є відсутність химозных запахів з нових камер. Запах дешевого пластику дозволяє засумніватися в купівлі певної моделі.
 4. Заощадити вільний простір допоможуть ергономічні ручки, втоплені в дверцята.
 5. Щоб пристрій можна було пересувати в приміщенні, воно має бути укомплектований ніжками на колесах.

Отже, розглянувши рекомендації про те, як вибрати холодильник для дому, напрошується такий висновок — у цьому питанні краще все ж дивитися не на цінову категорію пристрою, а на якість складання. Адже покупка ця розраховується не на 1 рік експлуатації, а при розумному виборі холодильник здатний прослужити десятиліття.