Як вибрати лазерний принтер для дому: критерії та особливості

Задумалися, як вибрати принтер для дому? Лазерний або інший вид друкуючого пристрою буде більш підходящим? Ця стаття допоможе розібратися! Перш ніж говорити про те, як вибирати домашній принтер потрібно все-таки визначити, чи потрібен даний вид техніки дому і не буде його придбання марною тратою коштів. Отже, принтер буде корисний:

 • сім’ям, в яких є діти, що навчаються у школі;
 • користувачам студентам;
 • якщо діяльність користувача пов’язана з роздрукуванням документів як текстових, так і графічних;
 • якщо періодично виникає необхідність в роздруківці документів, рахунків, чеків.

Наявність принтера стане приємним бонусом і для мам з дітьми дошкільного віку, так як з’явиться можливість роздруковувати цікаві розмальовки або завдання.

Що потрібно знати, вибираючи лазерний принтер для будинку

Якщо потрібно вибрати принтер для дому, то інформація про те, що таке принтер і для чого він використовується навряд чи буде корисною. Тим більше що друкуючі пристрої досить давно і міцно увійшли в наше життя. Користувачі будь-якого віку відмінно знають їх функціонал і призначення. Однак не кожен зможе сказати, на які нюанси треба звернути увагу, щоб придбати хороший принтер.

Для наочності розглянемо, які можуть бути характеристики на прикладі одного з відомих представників друкуючих пристроїв лазерного типу на ринку HPLaserJetP1102:

Загальні характеристики. В цьому розділі виробник надає опис приладу:

 • застосування: персональний;
 • розміщення: настільний;
 • можливості друку: чорно-біла;
 • технологія друку: лазерна;
 • кількість сторінок: 5000. Це число показує продуктивність принтера. Тобто принтер HPLaserJetP1102 може роздруковувати до 5000 сторінок за місяць. Все що понад 5000 буде вважатися перевантаженням для цього друкуючого пристрою. Часті перевантаження скорочують період експлуатації і швидко призведуть до поломки принтера. Тому купувати принтер, потрібно виходячи з приблизного максимальної кількості сторінок, що користувач планує роздруковувати.

Принтер. Розділ, в якому міститься інформація про основні можливості пристрою:

 • максимальний формат: А4. У цьому пункті зазначаються формати друку, які підтримує принтер. В даному випадку підтримується тільки роздруківка сторінок формату до А4;
 • швидкість друку:18 сторінок в хвилину. Показник, який вказує на швидкість друку лазерного принтера для максимально можливого формату, тобто в даному випадку аркуші формату А4 будуть друкуватися зі швидкістю до 18 сторінок в хвилину. При наявності інших форматів, наприклад, А3, буде вказана швидкість для них;
 • час виходу першого відбитка:8.50 секунд. Для початку роботи печатающему механізму потрібна певна температура, тому виробник вказує яке необхідно для нагрівання до потрібної температури, перш ніж відбудеться друк першої сторінки. Для початку друкування першого аркуша цього принтера знадобиться 8,5 секунд;
 • дозвіл для чорно-білого друку (максимальна):600x Це важливий критерій, на який потрібно звернути увагу. Чим більше роздільна здатність, тим краще буде якість друку. Для лазерних принтерів, призначених для друкування текстових і графічних об’єктів цілком достатньо розширення 600Х600 або 1200Х600, якість друку буде хорошим. Тим більше що практично всі сучасні пристрої володіють спеціальною функцією щодо поліпшення якості друку до 1200Х600 dpi. Зазвичай велике розширення, становить від 4000 точок на дюйм, використовується для друку фотографій, але для цих цілей краще використовувати інші види принтерів.

Корисно: Який він: найдешевший принтер?

Додаткова інформація.

 • вага: 5.2 кг;
 • особливості: в комплекті картридж розрахований на 700 сторінок. Практично у всіх принтерів включені в базовий комплект картриджі з не дуже великим об’ємом. Згодом користувач набуває звичайні картриджі згідно моделі принтера;
 • основні розміри: 349Х196Х238 мм;
 • операційні системи:Windows, Linux, MacOS. Типи операційних систем, з якими може працювати даний принтер;
 • споживана потужність (робота): 360 Вт;
 • споживана потужність (режим очікування): 1,4 Вт.

Лотки. Інформація про місткість лотків для паперу на вході і виході, вимірюється в кількості аркушів.

 • подача паперу:150;
 • вивід паперу: 100;

Витратні матеріали. У цьому розділі зазначаються види паперу, з якими принтер може працювати, а також характеристики використовуваного картриджа.

 • папір і її щільність паперу:60-163 г/м2. Дані по щільності можна подивитися на упаковці папери;
 • друк на плівках, картках, етикетках, конвертах, матовому або глянцевому папері;
 • необхідну кількість картриджів: один;
 • модель картриджа і тонера: LaserJetCE285A чорний. Модель картриджа, використовувана в принтері, дуже важлива. Перш ніж вибирати ту чи іншу модель пристрою необхідно поцікавитися про наявність картриджів для неї у продажу. Часто буває так, що для деяких моделей дуже складно знайти картриджі, а замінити на схожі матеріали від іншого виробника неможливо. Це може завдати користувачеві масу незручностей. Часто така ситуація виникає з рідкісними моделями друкуючих пристроїв, які не користуються широким попитом серед покупців;
 • ресурс чорно-білого картриджа/тонера:1600 сторінок. Максимальна кількість сторінок, на яке вистачить тонера. Це число може бути різним в залежності від того, які документи користувач буде роздруковувати. Одна справа, якщо це буде просто текст, тоді і тонера вистачить на більшу кількість сторінок, а інша, якщо це буде графіку, або малюнки, які вимагають більший витрата фарби.

Пам’ять/Процесор. Інформація про процесор і об’єм пам’яті. Слід також звернути увагу на цей показник при покупці. Чому? Справа в тому, що коли комп’ютер відправляє на друк документ, інформація про нього передається принтера. Для цього необхідний процесор, який буде тримати в пам’яті документ до виводу на друк. Деякі принтери мають спеціальні роз’єми для зовнішніх пристроїв, що збільшують обсяг пам’яті.

 • процесор та його частота: від 266 МГц;
 • встановлений об’єм пам’яті:2 Мб, максимальний 2 Мб. Обсяг пам’яті в даному принтері невеликий. Якщо планується роздруковувати тексти з малим вмістом графіки, то його буде достатньо. Але якщо потрібно виводити на друк презентації або документи PDF з великим вмістом графічних об’єктів, обсягу пам’яті 2 Мб буде недостатньо. У цьому випадку краще зупинити свій вибір стоїть на моделі з великим об’ємом пам’яті.

Корисно: Який кольоровий лазерний принтер краще для дому

Лазерний принтер для дому: переваги та недоліки

Як всі предмети, які нас оточують, лазерні принтери володіють рядом переваг, але мають і недоліки. Позитивні і негативні нюанси можуть стати для деяких користувачів принциповими при виборі типу друкуючого пристрою для дому. Тому детальніше зупинимося на загальних якостях лазерних принтерів.

Огляд переваг:

 • швидкість роздруку документів, яка досягається за рахунок високої швидкості пересування променя лазера;
 • високий дозвіл і відмінну якість надрукованих текстів, малюнків та інших графічних об’єктів, яке забезпечується завдяки точності лазера;
 • при довгому просте тонер не зіпсується і не засохне, так як являє собою порошок. Якщо принтером довго не користувалися, то ємність картриджа достатньо струсити і можна сміливо друкувати документ;
 • відмінна якість відбитка, який не стирається, не боїться вологи;
 • простота в обслуговуванні і використанні.

Розглянемо нюанси, з-за яких лазерний принтер для будинку комусь може не підійти:

 • у деяких моделях зустрічаються крайові спотворення при роздруківці;
 • не підходить для друку фотографій;
 • при нагріванні виділяється озон і формальдегід;
 • при неякісної дозаправці картриджа порошок тонера може обсипатися на папір, що погіршує якість друку і вид документа;
 • моделі з широкими можливостями стоять на порядок дорожче принтерів іншого типу.

Популярні моделі: короткий огляд

Щоб визначитися який лазерний принтер краще купити, пропонуємо подивитися невеликий огляд найбільш популярних моделей від різних виробників:

Найменування принтера
Характеристики HP Color LaserJet Pro CP1525nw Epson AcuLaser M1200 Canon i-SENSYS LBP-5050n Samsung CLP 365
 Швидкість друку в чорно-білому режимі А4, сторінок в хвилину 16 -18 20 12 18
Швидкість друку у кольоровому режимі А4, сторінок в хвилину 4 ні 8 4
Об’єм вбудованої пам’яті 128 Мб 8 Мб 16 Мб 32 Мб
 Підтримувані операційні системи Windows, Mac, Linux Windows, Mac Windows, Mac Windows, Mac, Linux
Дозвіл, DPI 600 Х 600 600 Х600 600Х600 2400Х600
Максимальне навантаження, сторінок/місяць 5000 15000 25000 20000
Час виходу першої сторінки, секунди 8,5 10,2 Функція швидкого розігріву 14 -26
Можливість підключення додаткового джерела пам’яті Є, до 384 Мб Ні Відсутній Відсутній
Наявність робочого дисплея В наявності. Рідкокристалічний монохромний Відсутній Відсутній Відсутній
Підтримувані підключення USB, вбудований модуль Wi – Fi USB, LPT USB, дротові локальні мережі USB
Гідності Невисока вартість, досить хороша якість відбитка, швидкість роботи. Висока швидкість роботи, велика продуктивність Хороша якість друку; адекватна вартість; підключення до мережі Хороша швидкість; якісний друк; невисока вартість; компактний.
Недоліки Відсутня кнопка відміни друку. Немає лотка для пріоритетною подачі Велика вартість принтера, дорогі картриджі; низький показник пам’яті процесора. Маленький об’єм пам’яті без можливості збільшення; повільно друкує; відсутність дисплея Складно знайти картриджі; дорогі витратні матеріали; не «бере» щільний папір і конверти, хоча виробник стверджує зворотне.

Корисно: Недорогий і функціональний принтер-сканер-копір для будинку

Представлені пристрої увійшли в топ найбільш часто купуються в 2017 році. Всі моделі досить компактні, і володіють невисоким рівнем шуму, що зручно для використання вдома. Користувачам, хто не має достатнього місця для додаткової техніки будинку, компанія Samsung пропонує самий маленький принтер. Модель SamsungCLP 300 має габарити 39,1 Х 34,3 Х 26,4 сантиметрів, а його вага складає всього 13 кілограм. Це кольоровий принтер, який може роздрукувати 17 чорно-білих, 4 кольорових сторінок в хвилину. Порадує цей «малюк» і ціною, яка не досягає 300 доларів.

Крім звичайних друкуючих пристроїв для користувачів, що працюють на дому, виробники пропонують так звані МФУ – багатофункціональні пристрої. Ці прилади поєднують в собі функції принтера, факсу, сканера, а також можуть знімати копії документів. Виходячи з різноманіття друкуючих пристроїв, перш ніж вирішити, що краще купити для будинку необхідно визначитися для яких цілей пристрій необхідно. Якщо принтер необхідний для періодичної друкування текстових документів, то краще купувати звичайний лазерний чорно-білий принтер з невеликим розширенням і невисокою швидкістю друку. Так як такий варіант буде найбільш бюджетним.

Якщо користувач працює з різними листівками, конвертами або роздруковує всілякі презентації з графічними об’єктами, то в цьому випадку доцільніше брати кольоровий принтер. При цьому краще зупинити вибір на моделі з хорошим об’ємом пам’яті або хоча б з можливістю цю пам’ять збільшити за допомогою окремого носія. І звичайно ж, обов’язково звернути увагу на розширення пристрою. Таким чином, перед тим як вибрати принтер, потрібно визначитися зі списком бажаних можливостей якими цей прилад повинен володіти.