Як зробити схему вишивки по фотографії?

У статті представлений спосіб самостійного створення схеми для вишивання на основі будь-якого зображення за допомогою програми Photoshop

У вільний час за вишиванням це прекрасне захоплення незалежно від того, для себе або на продаж ви створюєте шедеври. Іноді робота з типовими схемами, які продаються на кожному розі, не приносить задоволення. Створення власної унікальної схеми послужить прекрасною мотивацією для продуктивної роботи. Безсумнівно, цінним подарунком буде вишитий зображення близької людини. Ручна робота завжди цінується. До речі можна подивитися тут вишиванки оптом.

Позбавте себе від тривалих походів по магазинах і ринках у пошуках схем із зображеннями для вишивки. Все це можна зробити не залишаючи теплого крісла. Більш того, самостійно створити заготовку, яка буде мати тираж з кількістю в одиницю. За допомогою програми Photoshop на вашому ПК ви зможете створити унікальну схему для вишивки. Для початку запустіть програму і завантажте бажане зображення. Перший етап перетворення зображення полягає в тому, щоб звести колірну гамму до мінімуму (пастеризувати). Для цього в головному меню Image (Зображення) виберіть Adjustments (Корекція) і відкрийте Posterize (Пастеризувати). У рядку Levels (Рівні) встановіть число рівнів. Більший ефект буде при меншому значенні.

Наступна дія дозволить перетворити звичайне зображення в мозаїку. Задайте команду Filter (Фільтр) / Pixelate (Пікселізація) / Mosaic (Мозаїка) і визначитеся з розміром осередку (Cell Size). Встановіть довільний розмір осередку. Для насиченого зображення з дрібними деталями рекомендується задати менший розмір. Тепер вихідний малюнок має абсолютно інший вигляд.

Для більш зручної роботи з зображенням необхідно збільшити його розмір. Зробити це можна, вибравши в меню Image (Зображення) / Image Size (Розмір картинки).

Після збільшення зображення квадратики стануть трохи розмиті і каламутні. Це можна виправити за допомогою збільшення різкості. В меню Filter (Фільтр) виберіть Sharpen (Різкість) / Sharpen (Різкість).

Для зручності під час вишивання, потрібно розділити картинку на зони по 10 квадратиків в кожній. Команда Ctrl + R викликає активацію лінійок. За допомогою миші перетягніть напрямні на центр, тим самим ви виділите центральну область картинки.

В межах напрямних потрібно намалювати подовжню і поперечну лінії. Зробити це можна при виборі інструменту Line Tool (Інструмент лінія). Між лініями повинно розташовуватися не більше 10 клітинок. В результаті виходить зображення в невеликий квадратик, яке розділене на великі квадрати по 10 штук. Збережіть зображення.

На цьому етапі роботи завершуються: схема готова. За допомогою кольорового принтера надрукуйте вийшла схему.