Яка електронна книга хороша: як правильно вибрати і яку електронну книгу краще купити для читання + відгуки

Електронні книги все активніше захоплюють ринок. Розмістити у одній книзі цілу бібліотеку сьогодні справа кількох хвилин. Залежно від потреб, можна придбати класичний і недорогий рідер з мінімум функцій або більш складну модель, наприклад, з можливістю виходу в інтернет. Розглянемо, як правильно вибрати хорошу електронну книгу для читання, яку модель краще купити. Допоможуть у виборі відгуки користувачів і докладний відео.

зміст

 • Види екранів електронних книг
 • Можливість виходу в інтернет
 • Розміри електронних книг
 • управління
 • Формати, які розпізнають електронні книги
 • пам’ять
 • Додаткові функції
 • Ка вибрати електронну книгу
 • Як вибрати електронну книгу – відео

Електронні книги – більш досконалий варіант класичного паперового носія інформації. З розвитком високих технологій і програмного забезпечення електронний варіант книги активно витісняє з громадських мас громіздкі довідники, романи, підручники. І справа тут не тільки в більш адекватної вартості, для споживача, куди важливіше – мініатюрний розмір при величезних можливостях.

Переваги електронних книг:

 1. Компактний розмір. Набагато зручніше носити з собою невеликий гаджет, ніж постійно відволікатися на громіздку книгу, яка займає весь вільний простір в сумці.
 2. Великий обсяг інформації, що зберігається. Мати в сумочці все книги світових бібліотек !? Раніше, почувши це співрозмовник покрутив би пальцем біля скроні. Сьогодні такий стан речей ніколи не піддає в шок, можливо, у кожного в кишені є настільки компактне і містке пристрій.
 3. Невелика вага. Електронна книга має не тільки комфортні розміри, але і необтяжливу масу. Середня вага подібного девайса – 200 гр., Для порівняння – 4 томи «Війни і мир» складають близько 1,5 кг. Відчутно, чи не так?
 4. Практично. Електронну книгу можна налаштувати «під себе» – шрифт, розмір шрифту, рівень освітлення.

Серед недоліків подібних пристроїв можна відзначити тільки залежність від рівня заряду, який сильно обмежений часовими рамками, а так само крихкість екранів.

На що звернути увагу при покупці:

 • тип екрану;
 • підтримувані формати книг;
 • пам’ять;
 • габарити пристрою;
 • функції управління;
 • додаткові функції;
 • можливість виходу в Інтернет.

Види екранів електронних книг

У продажу існують електронні книги з двома типами монітора. Перша модель – це, так звані, «електронне чорнило», другий тип – конфігурація LCD.

Кращий екран для електронної книги – e-ink, або, так звані, електронне чорнило

Технологія E-Ink – це найближча і комфортна варіація паперового носія інформації. Як звичайній «шорсткою» паперу використовується еволюціонував електронний матеріал з зарядженими мікрочастинками чорнила, які відображають сторінки при зміні інформації, наприклад, при гортанні сторінки. При виборі рідера з E-Ink-монітором варто, в першу чергу, звертати увагу на покоління електронного паперу. Так, останні моделі Carta і Carta Plus відрізняються хорошим контрастом. До речі, подібні книги не псують зір і ідентичні по з візуальним сприйняттям інформації «зі своїм предком».

LCD-екран або ЖК-дисплей – найпоширеніший тип екрану. Планшети, телефони, телевізори мають ідентичну технологію при створенні моніторів. Дані моделі не настільки схожі на паперові носії, але мають ряд позитивних моментів, наприклад, низьку вартість і мільйони кольорів, що особливо актуально для дітей.

Увага! Екран типу E-Ink дуже крихкий і може пошкодитися навіть від необережного натискання. Тому при придбанні книги необхідно відразу подбати про обкладинку.

Перше, на що звертають увагу користувачі при виборі рідера – це «на скільки вистачить зарядки». Заряду акумулятора книги з електронними чорнилами вистачить на кілька днів, а може бути навіть тижнів, а ось моделі з РК, на жаль, всього на кілька годин.

Це цікаво … Квадроцикл: як вибрати оптимальну модель для полювання і для риболовлі

Час відгуку – це ще один важливий показник комфортної експлуатації. Так, E-Ink має дуже великий час відгуку в порівнянні з LCD-екраном. Вартість першого варіанту в рази вище, ніж моделі РК, однак не йде ні в яке порівняння задоволення, яке отримує від читання роману на E-Ink-пристроях.

Можливість виходу в інтернет

Прогулятися по мережі і зайти в одну з електронних бібліотек можуть практично всі сучасні електронні книги. Єдине, про що не попереджають покупця продавці – це зручність серфінгу по інтернету. Справа в тому, що більшість сайтів не адаптовані до користування з електронних книг. Але, при цьому, пристрої на платформі Android (наприклад, Onyx Boox) дозволяють завантажувати додатки з Play Market, наприклад, замітки або перекладач. Ще одна корисна функція при наявності Інтернету – синхронізація з аккаунтом Dropbox і завантаження звідти книг безпосередньо.

Розміри електронних книг

Як говорилося вище, середня вага пристрою становить близько 200 гр. У продажу є тонкі полегшені моделі. Розмір читалок залежить від екрану, зазвичай він становить:

 • 5 дюймів – «кишеньковий» формат. Таку книгу зручно читати в метро, ??брати з собою на прогулянки. Але для тривалого читання краще вибрати формат побільше;
 • 6 дюймів – найпоширеніший розмір екрана. Легкі, компактні книги, які можна з комфортом читати дома і брати з собою в поїздки;
 • 7-10 дюймів – книги в більшій мірі для читання вдома, так як вони мають досить значні розміри (10 дюймів – це аркуш формату А4). Але при цьому якщо необхідно переглядати файли PDF, креслення або якісь технічні матеріали, то купувати книгу менше 10 дюймів не має сенсу;
 • 13 дюймів – сьогодні електронних книг з таким розміром екрану немає, але компанія Onyx Boox анонсувала випуск її найближчим часом.

Це цікаво … Як грамотно вибрати недорогі і якісні лічильники води

управління

В епоху появи електронних книг, всі пристрої були оснащені трьома звичайними кнопками, які працюють від простого натискання. З виникненням «періоду сенсора», більшість виробників впровадили техніку і в електронні книги, завдяки чому стало простіше виділяти і редагувати текст. Також популярні апарати, що працюють за допомогою стилуса. Але все-таки велика частина процесів в роботі пристрою – це перегортання сторінок. Чи варто переплачувати за непотрібні функції?

PocketBook – лідер продажів електронних книг в Росії

Формати, які розпізнають електронні книги

Основні формати для читання книг – EPUB, TXT, HTML, CHM, PDF, FB2, DOC, RTF. Більшість пристрій працюють саме з цими файлами. Якщо файл має сторонній формат, то можна завантажити програмне забезпечення на пристрій і насолоджуватися читанням.

пам’ять

Пам’ять пристрою буває внутрішньої і зовнішньої. Рідери мають приблизно 2-8 Гб внутрішньої пам’яті, що вистачить на кілька сотень примірників книг – для порівняння одна книга в форматі FB2 важить кілька Мб. Додатково пам’ять пристрою можна розширити картою пам’яті до 32 Гб.

Додаткові функції

До додаткових функцій відноситься, в першу чергу, радіо, калькулятор, плеєр та інше. Напевно, для всіх цих функцій існує планшет або телефон, а ось електронна книга все-таки повинна бути для читання, а не для перегляду відео.

Ка вибрати електронну книгу

Вибираючи електронну книгу, в першу чергу, необхідно відповісти на кілька запитань – яку літературу будете читати і де.

Для читання в дорозі і вдома найкраще придбати 6-дюймовий девайс з E-Ink-екраном і підсвічуванням.

Оптимальний і найпопулярніший розмір електронної книги – 6 дюймів

Такі додаткові функції, як радіо або калькулятор просто не знадобляться, а ось МП3 плеєр стане в нагоді, якщо запланована робота з аудіокнигами.

Єдиний недолік подібних пристроїв – це вартість. Тип електронного носія інформації E-Ink не відрізняється демократичною ціною, як, наприклад, моделі з РК-екраном. Однак «електронне чорнило» якщо і відрізняються від паперового носія, то тільки запахом.

У рейтингу популярності лідирують ТМ PocketBook, Amazon Kindle і Onyx Boox. Товари цих брендів найнадійніші за відгуками покупців. Але так як книги Kindle не мають офіційного представництва в Росії, то краще не ризикувати і придбати модель з гарантією.

Якщо розглядати по моделям, то найбільш популярні 6-и дюймові Pocketbook 626 Plus (близько 10 тис. Рублів) і Onyx Boox Darwin (10 тис. Рублів). З 8-й дюймових моделей – Pocketbook 840 і Onyx Boox Cleopatra Carta. Але якщо за першу доведеться заплатити майже 20 тисяч, то за другу – на 5-6 тисяч менше.

Як вибрати електронну книгу – відео