Який вибрати будівельний пилосос: види, характеристики

Одна з головних задач, яку необхідно вирішити при складанні плану промислових робіт, — який вибрати будівельний пилосос, так як однією з характерних особливостей трудового процесу на будівельних майданчиках є дуже висока концентрація пилу і бруду. І це не дивує, адже такі інструменти, як перфоратор, штроборіз або електролобзик, залишають після себе величезні скупчення тирси та іншого сміття.

Кожен, у кого за спиною є досвід роботи в будівельній сфері діяльності, знає, що пил і бруд не тільки підривають здоров’я трудящого, але і завдають шкоди обладнанню, а в цьому випадку наслідки для здоров’я можуть бути набагато більш серйозними, ніж, наприклад, попадання дрібнодисперсного пилу в легені.

Природно, будівельники нерідко задаються питанням, як вибрати якісний будівельний пилосос, який зможе створити комфортні умови праці і гарантувати безпеку. Щоб відповісти на нього, слід проаналізувати декілька основних чинників, які є ключовими при виборі будівельного пилососа.

Види будівельних пилососів

Класифікація будівельних пилососів відбувається за двома критеріями: їх безпосереднє призначення і види забруднень, які потрібно прибирати з їх допомогою. Тут виділяють 5 основних видів:

 1. Для сухого прибирання.
  З даною функцією, як правило, може впоратися будь-пилосос.Такий пристрій відрізняється від звичайного побутового агрегату лише тим, що має більшу потужність, продуктивність і кращу якість фільтрації відходів.
 2. Для вологого прибирання.
  Такі прилади можуть впоратися не тільки з сухим сміттям, але і з розлитим рідиною будь-якого вигляду і консистенції.
 3. Миючі.
  У недосвідчених будівельників може виникнути питання, чим відрізняється даний представник від попереднього, також призначеного для роботи з рідиною. Справа в тому, що основне їх призначення — вологе прибирання промислових приміщень або місць з великим скупченням людей.
 4. Для прибирання вибухонебезпечних і легкозаймистих відходів.
  Такі «девайси» призначені для збору органічних відходів (цукрова, деревний пил), порошків алюмінію, цинку і вугілля. Ці моделі надходять в експлуатацію без графітових щіток, які викликають утворення іскор, а також мають функцію перетворення сили повітряного потоку. Прилади для прибирання пожежонебезпечних відходів є найдорожчими, однак і застосовуються дуже рідко.
 5. Термостійкі (вузькоспеціалізовані).
  Зустріти такі моделі можна ще рідше, ніж у вибухонебезпечному виконанні, тому що вони використовуються в дуже вузькому колу підприємств. З назви можна зрозуміти, що такі пристрої застосовуються для збору гарячих відходів промисловості.

Корисно: Як працює робот-пилосос і які його особливості

Критерії вибору пилососа

Покупка нового будівельного пилососа — задоволення не з дешевих, тому потрібно з усією відповідальністю підійти до цього питання, не варто в якості основних орієнтирів вибирати відносно невелику ціну і найвідоміший бренд. Слід враховувати безліч інших нюансів, щоб пристрій в кінцевому рахунку задовольняла всім вимогам.

Небезпека забруднення

В першу чергу потрібно визначити, наскільки часто потрібно буде експлуатувати пристрій і якого виду експлуатація належить. При цьому з’являється ряд відповідних питань, наприклад, потрібен пилосос для великої території або для відносно невеликої ділянки? Потрібно прибирати пил або ж працювати з гарячими матеріалами?

Якщо з розмірами приміщення, в якому будуть проводитися санітарні роботи, можна швидко розібратися, то перелік матеріалів для прибирання вимагає більш глибокого дослідження. Справа в тому, що будь-які забруднення можна розбити на кілька видів залежно від того, наскільки небезпечною буде їх прибирання.

Небезпека може бути:

 • низькою;
 • середній;
 • високою.

В ряд особливо небезпечних включені займисті відходи (АТЕХ).

Характеристики пилососа

Коли стане приблизно ясно, який вид матеріалів потрібно буде прибирати і на якій площі будуть проводитися будівельні роботи, можна перейти до наступного кроку по відбору пристрою. Як вже говорилося раніше, основна відмінність будівельного пилососа від звичайного полягає в тому, що по ряду характеристик, таких як продуктивність, потужність, обсяг бака, домашній агрегат значно поступається промисловому.

Щоб не переплачувати гроші за покупку пилососа і підібрати потрібний пристрій, необхідно хоча б трохи бути обізнаним про основні характеристики.

Досвідчені будівельники виділяють 4 основні характеристики, на які слід звертати увагу при покупці пристрою:

 1. Потужність.
  Даний параметр, напевно, є провідним, так як прямим чином впливає на всі інші. І якщо стандартні господарські пилососи випускаються з потужністю близько 1200 Ватт, то їх більш продуктивні конкуренти можуть похвалитися показником аж до 7000 Ватт! Цього цілком вистачає для того, щоб провести професійне прибирання, тому при оцінці потужності можна сміливо орієнтуватися на такі цифри.
 2. Продуктивність.
  Дана характеристика прямим чином залежить від попередньої: чим потужніший двигун, тим сильніше прилад стане всмоктувати повітря. При виборі якісного будівельного пилососа слід орієнтуватися на значення продуктивності, що дорівнює 60-80 л/сек.
 3. Ступінь розрядження.
  Чим вище значення цієї характеристики, тим більше громіздкі відходи пилосос зможе притягти. Сила всмоктування вимірюється в барах і завжди залишається приблизно однаковою.
 4. Обсяг бака.
  З назви зрозуміло, що ця характеристика відповідає за місткість ємності, відведеної під промислові відходи. Чим більша площа території, на якій будуть проводитися роботи, тим з великим баком пилосос слід купувати.

Корисно: Як правильно вибрати пилосос для квартири з тваринами

У більшості випадків будівельний інструмент експлуатується самостійно без будь-яких додаткових пристроїв, проте в тих ситуаціях, коли потрібно штроблення стін, як допоміжного використовується пилосос для штроборізи. Він значною мірою покращує ефективність виконання роботи і прискорює її.

Підведення підсумків

Якщо структурувати і підвести підсумки, можна розбити вибір будівельного пилососа на кілька частин. Перше, на що потрібно звернути увагу, — це потенційний тип забруднення, яке потрібно буде прибирати. Залежно від цього слід визначити перелік пристроїв, що підходять під вид небезпеки забруднення. Потім, орієнтуючись на терміни виконання роботи і площа території, необхідно відсіяти ті, що не підходять. Вибрати найбільш підходящий з решти варіант згодом не складе праці.