Зварювальний інверторний апарат: який краще купити, як вибрати інвертор для дому та дачі, ціна, відгуки та форуми, відео

Зварювальний інверторний апарат – незамінне обладнання та інвентар як при ремонтних роботах в будинку, так і в автосервісах, ЖКГ та інших організаціях. Без нього так само не обійтися при будівництві дачі або різних металоконструкцій. Велика розмаїтість типів пристрою часто ускладнює вибір кращої моделі. Щоб вибрати оптимальний варіант, який можна купити і не витратити даремно гроші бажано ознайомитися з відгуками користувачів і фахівців на тематичних форумах, а також подивитися відзняте ними відео.

зміст

 • Зварювальний інвертор. Що це таке і як він працює
 • Рекомендації та поради щодо вибору зварювального інвертора
 • Виробники інверторів
 • Як вибрати зварювальний інвертор – відео

Зварювання – один з найнадійніших і міцних методів з’єднання двох і більш металевих деталей або вузлів в єдине ціле. Вона також є незамінним інструментом під час дачного, заміського ремонту, зведення або споруди сталевих споруд і конструкцій. З огляду на те, що будівельний ринок рясно насичений різними моделями від безлічі виробників, вибір оптимального варіанту значно ускладнюється. Тому спочатку необхідно вивчити пристрій, принцип роботи зварювального інверторного апарата, визначитися для яких цілей він буде використовуватися, і метал якої товщини потрібно зварювати. Розібравшись з цими моментами можна придбати обладнання, яке буде відповідати все заявленим вимогам.

Зварювальний інвертор. Що це таке і як він працює

Зварювальний інвертор – пристрій, що використовує для зварювання двох деталей при використанні високочастотного струму. Він складається з наступних основних елементів:

 • інверторний джерело живлення;
 • апарат, який регулює електричний струм, він же відповідає за подачу електродного дроту в область зварювання;
 • трансформатор понижуючого типу;
 • спеціальний шланг для подачі зварювального дроту;
 • пальник;
 • затискач.

  Професійні зварювальні інвертори розраховані на тривалу безперервну експлуатацію

Принцип дії даного пристрою полягає в зниженні напруги від електричної мережі до необхідного значення. Зварювальний апарат підключається до міських лініях електропередач, частота яких становить 50 Гц. Воно подається на випрямляч, де здійснюється випрямлення і згладжування його частоти під дією силового модуля і дроселя з конденсатором. Далі інвертор перетворює отриманий з випрямляча ток в змінний частота, якого дорівнює 50 кГц. На наступному етапі понижуючий трансформатор знижує напругу до 90 В і струм з даними характеристиками подається в область зварювання для освіти електричної дуги. Всі етапи перетворення контролюються блоком управління.

Порада. В сучасних инверторах функції блоку управління виконує модуль IGBT, який відрізняється більш високою надійністю та ефективністю.

Класифікація обладнання

Існує кілька варіантів класифікації зварювальних інверторних апаратів. Вони можуть розділятися в залежності від джерела живлення (220 В або 380 В), потужності, ціни і т. Д. Виділимо три основні класи даного обладнання:

 1. Побутові. Призначені для виконання робіт в малому обсязі, наприклад для використання рядовими громадянами або початківцями зварниками у себе вдома, на дачі або в гаражі. Діапазон струму знаходиться в межах 120 – 200 А.
 2. Професійні. Знайшли своє широке застосування в невеликих виробничих фірмах, ЖКГ, автосервісах і т. Д. Вони розраховані на тривалу безперервну експлуатацію, можуть виконувати великі обсяги робіт. Якість зварних швів характеризується підвищеною якістю на відміну від побутових аналогів. Для освіти зварювальної дуги використовується струм 200 – 300 А.
 3. Промислові. Використовуються у всіх галузях промисловості, вони здатні виконувати великі обсяги роботи при тривалій безперервній експлуатації. Зварні шви, виконані даним обладнанням, відповідають високим вимогам якості в повній відповідності з ГОСТ. Тому вони застосовуються зварювання відповідальних деталей, вузлів або конструкцій виготовлених з різних марок сталі та сплавів. Струм зварювальної дуги дорівнює 250 – 500 А.

Це цікаво … Як вибрати розумні годинник для андроїд: критерії, характеристики, огляди

Виходячи з цієї класифікації, можна легко відсіяти значну кількість моделей зварювальних інверторів і суттєво звузити коло пошуку. Вартість обладнання в першу чергу визначається виходячи з області застосування.

Інверторний зварювальний апарат ESAB

Рекомендації та поради щодо вибору зварювального інвертора

У зварювальних інверторних апаратів, як і у всього будь-якого обладнання, є свої основні характеристики та вимоги, а також додаткові функції, які розширюють функціонал пристрою, підвищуючи його ефективність.

Порада. Чим більший набір додаткових функцій і пристосувань входять в комплект продукції, тим вище її вартість.

Основні характеристики інверторів

Якщо при виборі необхідної моделі зварювального інверторного апарата керуватися тільки основними характеристиками, то можна придбати необхідне обладнання навіть з обмеженими функціями. Серед них можна виділити наступні:

 • Зварювальний струм. Цей критерій показує електроди, якого діаметру можна використовувати і відповідно метал, якої товщини можливо варити. Рекомендується купувати апарати з величиною зварного струму не нижче 160 – 200 А.
 • Напруга. Даний показник є особливо важливим для споживачів, що проживають в сільській місцевості або на дачі. Адже в даних районах напруга місцевих електричних мереж не відповідає вимогам стабільності, прописаним в ГОСТ, і відхилення перевищують нормовані 10 – 15%. При використанні нестабільного джерела живлення потужність скорочують термін його служби в 3 – 4 рази.
 • Тривалість включення (ПВ%). Показує тривалість роботи при безперервній експлуатації в процентному співвідношенні. Наприклад, безперервний цикл становить 10 хв., А ПВ дорівнює 70%, відповідно, безперервно інвертор буде варити 7 хв., Інші 3 хв. Працюватиме в холостому режимі.
 • Потужність. Вказується в паспорті потужність вказує на допустиме навантаження, при якій буде забезпечена стабільна робота апарату. Тому бажано купувати обладнання з запасом потужності 30 – 50%.
 • Вентиляція. Наявність вентиляційних каналів є одним з важливих умов, адже електрозварювальні апарати дуже чутливі до впливу пилу на його радіоелектронні деталі. Високий рівень пилу викликаний наявністю вентиляторів охолодження, які її всмоктують з навколишнього середовища.

Порада. При експлуатації зварювального інверторного апарата від нестабільних електромереж бажано мати вбудований захист від стрибків і перепадів напруги.

Додаткові функції

Практично всі виробники в якості додаткових опцій вказують наступне:

 • Форсаж зварювальної дуги. Застосовується під час варіння вертикальних швів, що полегшує процес зварювання і підвищує якість з’єднання.
 • Антіпріліпаніе (Антистатик). Своєчасне відключення струму при прилипании електрода до металевої деталі.
 • Гарячий старт. Різке збільшення імпульсу зварного струму під час першого торкання електрода до зварювальних виробів, що полегшує збудження дуги.
 • Дисплей. Наявність екрану полегшує настройку апарату і контроль за величиною зварного струму.

  Зварювальний інвертор Kemppi

Поради фахівців

Досвідчений користувач або фахівець в галузі зварювання і зварювального устаткування при покупці інвертора раджу звертати увагу на наступні моменти:

 • Наявність функції зниження напруги холостого ходу. Вона особливо корисна під час роботи при підвищеній вологості або в обмеженому просторі.
 • Зазначені в технічному паспорті характеристики не завжди відповідають каталогу.
 • Захист від утворення пилу не завжди економічно виправдана при експлуатації в добре вентильованому приміщенні.
 • Одноплатні пристрою не відповідають хорошій якості і не придатні до ремонту.
 • Температурний режим. Він відповідає за експлуатацію інвертора при негативних температурах, при відсутності даної функції пристрій може не запуститися.

Порада. При можливості рекомендується заглянути всередину апарату і оцінити якість його збірки.

Виробники інверторів

Під час придбання зварювального інвертора так само рекомендується, звернути увагу на виробника даного обладнання. В даному питанні репутація компанії, відгуки користувачів мають досвід роботи з її продукцією, допоможуть зробити вам правильний вибір і гроші не будуть витрачені даремно. Серед фахівців і споживачів найкраще себе зарекомендували такі бренди: «Барс», «Сварог», «EWM», «LincolnElectric», «WEGA», «Buddy». До преміум класу відносяться такі марки апаратів: «Kemppi», «ESAB», «Fronius» про якість продукції, яких багаторічний досвід компаній. Вибір хорошого інвертора не той випадок, коли низька ціна означає високу якість і надійність, адже зварювальне обладнання не дешеве задоволення.

Це цікаво … Як вибрати кращу модель ДБЖ для газового котла

Наявність знань про конструкції, принцип роботи і технічні особливості зварювального обладнання значно полегшують вибір потрібної моделі інвертора. До того ж потрібно пам’ятати, що продуктивність обладнання залежить від температурного режиму, на який воно розрахована і від умов експлуатації. Дотримуючись всіх рекомендації та поради фахівців, вибір оптимальної моделі задовольняє всім вимогам не складе особливих труднощів.

Як вибрати зварювальний інвертор – відео